ТРАГЕДИЈА У ВАРШАВИ, ПАО АВИОН НА ХАНГАР: Погинуло најмање пет особа, мртве извлаче из рушевине
МАЛИ авион се у понедељак срушио на хангар на аеродрому у близини Варшаве, при чему је погинуло пет особа, рекао је пољски министар здравља.
Фото: Принтсцреен/Јутјуб
- Имамо најмање седам повређених и пет мртвих - написао је Адам Ниџелски на Твитеру, рекавши да се догодила "ваздушна несрећа" на аеродрому у Крчину.
Како је за Пољски радио рекла Моника Новаковска-Бринда из штаба Државне ватрогасне службе, авион "Цесна" је приликом слетања у лошим временским условима пао у хангар, у коме се склонило 10 људи.
Несрећа се догодила у округу Нови Двор, општина Насиелск, у граду Крчино.
- Авион 'цесна' је приликом слетања по лошем времену упао у хангар где се склонило неколико пролазника. Нажалост, има мртвих и повређених - рекла је Моника Новаковска-Бринда.
Новаковска-Бринда је известила да су жртве људи који су се склонили у хангар од лоших временских услова.
- Познато је да ће свако ко зна да се приближава невреме потражити склониште на безбедном месту. Нажалост, овај хангар није испао такав - рекла је она.
Она је прецизирала да су у авиону била три пилота, један је погинуо, један је повређен, а један неповређен.
БОНУС ВИДЕО: ЛЕТЕЋЕ ГРДОСИЈЕ ПАРАЈУ НЕБО - "Новости" на највећем светском салону аеоронаутике
(Телеграф)
Препоручујемо
ШТРАЈК ЗАУСТАВИО СВЕ: Отказано скоро хиљаду летова у Италији, путници у проблему
16. 07. 2023. у 16:24
"НИСАМ ТУ ДА ИХ ВАСПИТАВАМ" Дијана и Срђан о Новаковој деци - "не виђамо их често"
17. 07. 2023. у 08:35
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
МАЂАР ИЗАШАО НА БАЛКОН ДА ПОЗДРАВИ НАРОД: Доживео велики шок и непријатност (ВИДЕО)
АКТУЕЛНИ премијер Мађарске Петер Мађар, доживео је велику непријатност приликом обраћања грађанству.
07. 06. 2026. у 12:19
"АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ" Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини
ДА је Владимир Зеленски заиста желео да преда писмо руском председнику Владимиру Путину, могао је то једноставно да учини, без јавног објављивања, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.
07. 06. 2026. у 13:37
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)