АКО ХОЋЕШ ДА ИДЕШ БРЗО - ИДИ САМ, АКО ХОЋЕШ ДАЛЕКО - ИДИ СА ПРИЈАТЕЉЕМ: Путин послао јаку поруку са Самита Русија-Африка
АКО хоћеш да идеш брзо иди сам, ако хоћеш далеко иди с пријатељем, рекао је председник Русије Владимир Путин након што је дочекао афричке лидере у оквиру другог Самита Русија-Африка.
Foto: Tanjug
Русија је данас дочекала делегације из скоро свих држава Африке, рекао је Путин и додао да је данашњи самит потврда заједничких намера Русије и Африке да сарадњу подигну на виши ниво, у области политике, безбедности, економије.
- Руско-афрички односи су засновани на дугогодишњем пријатељству - рекао је и подсетио да је СССР помагао Африци да се избори против колонијализма.
БОНУС ВИДЕО: ПУТИН НА БОЖИЋЊОЈ ЛИТУРГИЈИ - Председник Русије у Храму Христа Спаситеља у Москви
(РТ)
Препоручујемо
ЦИЉ - ЈАЧАЊЕ САРАДЊЕ У СВИМ ОБЛАСТИМА: Почиње други самит „Русија-Африка“
27. 07. 2023. у 08:47
ОЧЕКУЈЕ СЕ ДОЛАЗАК 17 СТРАНИХ ЛИДЕРА: Све спремно за самит Русија-Африка
26. 07. 2023. у 13:30
БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)
ВОЈНО-политичка ситуација између Русије и европских држава улази у фазу опасне ескалације. Москва је изненада донела одлуку да постојећу 336. гардијску бригаду морнаричке пешадије, стационирану у Калињинградској области, реорганизује и подигне на ниво дивизије.
30. 12. 2025. у 20:45
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
ОВО СУ КРИЛИ: Испливала дуго чувана тајна Ане и Бастијана
РАЗВОД Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера била је једна од главних вести претходне године.
02. 01. 2026. у 08:40
Коментари (0)