ВЕЛИКЕ РЕЧИ ВИЛИЈАМСОНОВЕ: Одбацила бих све оптужбе против Асанжа
МЕРИЈЕН Вилијамсон, која се бори да постане кандидаткиња Демократске странке за председницу САД, поручила је данас да би одбацила све оптужбе против власника "Викиликса" Џулијана Асанжа.
Фото: Профимедиа
- Одбацивање свих оптужби против Џулијана Асанжа је на мојој листи за први дан - навела је Вилијамсон на друштвеној мрежи X, раније познатој као Твитер.
Она је то написала, коментаришући објаву бившег грчког министра финансија Јаниса Варуфакиса који је критиковао америчког председника Џозефа Бајдена због тога што је у Сенату подржао инвазију на Ирак, додавши да "сада до смрти прогони Џулијана који је разоткио злочине које су починиле америчке снаге у Ираку".
Асанж, аустралијски држављанин који је затворен у Великој Британији, бори се против екстрадиције у САД, где га траже по 18 оптужби за објављивање поверљивих списа америчке војске и дипломатских депеша којима је разоткрио ратне злочине које су починиле снаге САД.
БОНУС ВИДЕО: ФАНОВИ СЕ ОПРАШТАЈУ ОД ПЕВАЧИЦЕ ШИНЕЈД О'КОНОР: Река људи у Даблину
Препоручујемо
АСАНЖА НЕ МОЖЕ ДА СПАСИ ЧАК НИ ЛОБИРАЊЕ АУСТРАЛИЈЕ: САД одбијају да прекину прогон
29. 07. 2023. у 19:53
ПОКОЉ РУСА КОД ПОКРОВСКА, ОБЈАВЉЕНИ СНИМЦИ: Кренули у напад под окриљем магле, погинуло око 90 војника (ВИДЕО)
УКРАЈИНСКЕ снаге одбиле су велике руске нападе у једном дану у правцу Покровска, у Доњецкој области, усмртивши око 90 руских војника, јавља Кијев пост.
01. 02. 2026. у 16:56
"АНУШКА ЈЕ ВЕЋ ПРОЛИЛА УЉЕ..." Медведев: Зеленски је осуђен на пропаст
ШЕФ кијевског режима Владимир Зеленски је осуђен на пропаст, изјавио је заменик председника Савета безбедности Руске Федерације Дмитриј Медведев медијима.
01. 02. 2026. у 14:56
"УБИЋУ СЕ, ХОРОР!" Марија открила дуго чувану тајну: "Рођена сам без..."
"ЈА ћу да се убијем, значи хорор!"
01. 02. 2026. у 09:13
Коментари (0)