ПОСЛАТИ ХЕЛИКОПТЕРИ ДВЕ БРИГАДЕ: Министар одбране пољске - Настављамо да јачамо снаге на граници са Белорусијом

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

03. 08. 2023. у 15:52

ПОЉСКА ће наставити да појачава бројност снага на граници са Белорусијом, рекао је министар одбране републике Мариуш Блашчак на састанку са војском.

ПОСЛАТИ ХЕЛИКОПТЕРИ ДВЕ БРИГАДЕ: Министар одбране пољске - Настављамо да јачамо снаге на граници са Белорусијом

Фото: ЕПА

-Пољске власти, пољска влада чине много на обезбеђивању безбедности. Али, очигледно, провокације показују да је потребно још веће војно присуство како би се одвратио агресор, како би се спречиле провокације, рекао је он, напомињући да је ово - његова лична одлука.

Марек Соколовски, заменик начелника Генералштаба Оружаних снага, рекао је да су хеликоптери две бригаде распоређени на границу.

Према његовим речима, они су спремни да употребе оружје „ако се деси нешто опасно“.

Министарство спољних послова републике у уторак је саопштило да су два белоруска хеликоптера нарушила пољски ваздушни простор, након чега је Блашчак дао инструкције да се повећају снаге. Минск је изјаву Варшаве назвао провокацијом - „још једно оправдање за јачање снага“.

sputnikportal.rs

БОНУС ВИДЕО - СТИГЛО ПОЈАЧАЊЕ ЗА РУСКУ МОРНАРИЦУ: Најбољи систем противваздушне одбране кратког домета

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ И ЕУ: Нема ништа од оружја ако се ваши европски савезници не придруже деблокади Ормуског мореуза

ТРАМП ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ И ЕУ: Нема ништа од оружја ако се ваши европски савезници не придруже деблокади Ормуског мореуза

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп запретио је да ће САД прекинути да снабдевају оружјем Украјину уколико европски савезници одбију да се придруже "коалицији вољних" за деблокаду Ормуског мореуза, јавља данас Фајненшел тајмс, позивајући се на изворе.

01. 04. 2026. у 22:03

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (1)

АМЕРИ У ШОКУ ШТА СЕ ДЕШАВА У СРБИЈИ! Имају фабрику која прави Николе Јокиће! (ВИДЕО)