БРИТАНЦИ САОПШТИЛИ НОВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ О "ВАГНЕРУ": Потпуна промена у односима са Кремљом
БРИТАНСКО министарство одбране саопштило је у недељу да постоји реална могућност да Русија престане да финансира активности приватне војне групе Вагнер.

Фото: Профимедиа/Илустрација/Јавно власништво
Министарство одбране саопштило је у дневном билтену да је руска држава деловала против неких других пословних интереса власника Вагнера Јевгенија Пригожина након што је он у јуну предводио неуспелу побуну против врха руске војске.
- Уколико руска држава више не плаћа Вагнеру, друга могућа "муштерија" су су белоруске власти - наводи се у саопштењу, уз тврдње да би то представљало исцрпљивање белоруских ресурса.
Министарство је саопштило да се Вагнер група креће ка смањењу и реконфигурацији како би уштедела на трошковима плата особља у време финансијског притиска.
БОНУС ВИДЕО: ХЕЛИКОПТЕР Ка-52 - Припрема посаде за извођење дејстава у области Красног Лимана
Препоручујемо

РУСИ СЕ СПРЕМАЈУ ЗА ВЕЛИКУ ОФАНЗИВУ: Напашће дуж целе линије фронта од 1.000 км, ево колико ће акција трајати
РУСКЕ трупе припремају се за нову офанзиву у наредним недељама како би појачале притисак на Украјину и ојачале позицију Кремља у евентуалним преговорима о прекиду ватре. Према тврдњама агенције АП, аналитичари сматрају да би нова офанзива могла да траје од шест до девет месеци.
29. 03. 2025. у 18:11

АМЕРИКА СПРЕМА ВЕЛИКИ УДАР: Бомбардери "убице" циљају нуклеарне електране у Ирану (ФОТО)
Сједињене Државе су распоредиле стелт бомбардере Б-2 Спирит у војну базу Дијего Гарсија у Индијском океану, потез који би наводно могао бити повезан са припремама за потенцијални напад на иранску нуклеарну инфраструктуру.
29. 03. 2025. у 19:25

"ШТА ЈЕ ЖЕНА?" Трамп одговорио на питање новинара - изазвао смех у просторији (ВИДЕО)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп је изазвао смех код новинара када га је један од њих замолио да дефинише шта је жена.
30. 03. 2025. у 09:48
Коментари (2)