НЕМЦИ ШАЉУ ДРОНОВЕ УКРАЈИНИ: Из Рајнметала открили детаље, ево шта све може "Луна"

Новости онлине

14. 08. 2023. у 19:50

НЕМАЧКИ произвођач оружја Рајнметал потврдио је 14. августа да је спреман да испоручи извиђачке беспилотне летелице нове генерације "Луна" Украјини током 2023. године.

НЕМЦИ ШАЉУ ДРОНОВЕ УКРАЈИНИ: Из Рајнметала открили детаље, ево шта све може Луна

Фото: Профимедиа/Илустрација

Систем се састоји од земаљске контролне станице и неколико дронова, способних да детектују и класификују објекте у реалном времену, рекао је произвођач оружја.

Такође укључује катапулт за лансирање и опциону мрежну опрему за хватање дронова када слете, као и опрему за брзу поправку.

Цео систем је монтиран на камион ХКС са системом замењивих каросерија које је направио Рајнметал МАН Милитари Вијаклс, појашњавају из компаније.

Према изјави Рајнметала, цена наруџбине за нове дронове је отприлике "десетине милиона евра" и долази као део већег пакета војне помоћи који је покренула немачка влада у јулу 2023.

- Рајнметал стога даје још један важан допринос јачању ефикасности украјинске војске путем напредне технологије - наводи се у саопштењу компаније.

"Луна" је већ имала неколико хиљада сати лета.

Немачки лист Билд ам Зонтаг објавио је 12. августа да Рајнметал планира испоруку система дронова "Луна" Украјини до краја 2023. године.

БОНУС ВИДЕО: Калашњиков представио нову верзију јуришне пушке АК-19

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.

14. 03. 2026. у 11:54

Коментари (0)

УКРАЈИНАЦ У СРБИЈИ ОКРЕНУО ЛЕЂА РУСКОЈ ЗАСТАВИ: Није могао ни да сања шта ће потом да се деси (ВИДЕО)