БИВШЕМ ПРЕМИЈЕРУ ПАКИСТАНА СЕ НЕ ПИШЕ ДОБРО: Започета нова истрага против Кана због наводног одавања државне тајне
ПАКИСТАНСКЕ власти су започеле нову кривичну истрагу против бившег премијера Имрана Кана који се налази у затвору и тројице његових помоћника због оптужби за одавање државних тајни, потврдио је данас добро упућен извор из пакистанског безбедносног сектора.

Foto: Tanjug
Истрага се односи на поверљиви телеграм који је у Исламабад послао пакистански амбасадор у Вашингтону почетком прошле године, а који је Кан наводно објавио у јавности, преноси Ројтерс.
Имран Кан, 70-годишњи политичар и бивши играч крикета обелоданио је да је поверљиви телеграм био део америчке завере да се пакистанска војска натера да га свргне са власти на гласању о неповерењу 2022. године јер је посетио Москву уочи руског напада на Украјину, али и званични Вашингтон и пакистанска војска поричу Канове оптужбе.
- Наша истрага је у фази прикупљања доказа за подизање оптужнице против Имрана Кана за одавање службених тајни - рекао је за Ројтерс безбедносни извор који је директно одговоран за истрагу.
Секретар за информисање Канове странке Рауф Хасан није одговорио на захтев за коментар, али Канов блиски сарадник Зулфи Бухари рекао је да би таква оптужба против Кана била неуставна након што је закон постао контроверзан после тврдње председника Арифа Алвија да никада није потписао амандмане на тај законски акт.
БОНУС ВИДЕО: ПОЖАРИ НА ТЕНЕРИФИМА СЕ НЕ СМИРУЈУ - Штета је огромна
Препоручујемо

"ИЗГУБИО САМ ПАМЋЕЊЕ" Љуба Аличић о борби за здравље - убризгавали му инјекције
21. 08. 2023. у 08:00

ПРАВО ИМЕ МУ НИЈЕ ДРАГАН: Ево шта је писало у личној карти легендарног глумца
20. 08. 2023. у 18:30

МОНСТРУОЗНО! Овај хоће да влада Србијом! Жене му криве кад их неко силује или пребије!
ВУК Нектаријевић, студент блокадер са Машинског факултета у Београду, који је тобож бициклом ишао у Стразбур, има у најмању руку проблематичне ставове.
20. 04. 2025. у 14:35

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ОТВОРЕН ХРИСТОВ ГРОБ Ево шта су нашли: "Колена су ми клецала, нисам то очекивао - вековима је био затворен" (ВИДЕО)
"АПСОЛУТНО сам задивљен. "
19. 04. 2025. у 08:39
Коментари (0)