ПРОЦЕС УСРЕД ИЗБОРА: Почетак суђења Трампу у Вашингтону заказан за март 2024. године

Танјуг

28. 08. 2023. у 18:21

ПОЧЕТАК суђења бившем америчком председнику Доналду Трампу у случају о наводном поништавају резултата председничких, заказан је за 4. март следеће године, саопштено је данас из суда у Вашингтону.

ПРОЦЕС УСРЕД ИЗБОРА: Почетак суђења Трампу у Вашингтону заказан за март 2024. године

Фото Танјуг/АП

Одлука окружног судије Тање Чаткан значи да ће суђење почети усред избора за председничку номинацију Републиканске странке и дан пре "суперуторка" када се у једном дану одржава више избора, преноси НБЦ.

Специјални тужилац Џек Смит предложио је да суђење почне у јануару, док је Трампов тим рекао да би суђење требало да буде одложено до априла 2026. године, односно после председничких избора.

 - Ови предлози су очигледно веома удаљени. Ниједан од њих није прихватљив - поручила је Чаткан у својој одлуци.

Она је навела да ће за Трампа суђење морати да буде приоритет и да неће мењати распоред суђења на основу његових обавеза у вези са председничком трком.

БОНУС ВИДЕО:

СВЕМИР: СпејсX Драгон капсула пристаје на свемирксу станицу са посадом на броду

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
УКРАЈИНА ИЗДАЛА УПОЗОРЕЊЕ: Руси ће ноћас лансирати ракету која може да носи нуклеарно оружје

УКРАЈИНА ИЗДАЛА УПОЗОРЕЊЕ: Руси ће ноћас лансирати ракету која може да носи нуклеарно оружје

РУСИЈА планира „тренажно“ лансирање интерконтиненталне балистичке ракете РС-24 „Јарс“ у ноћи између 18. и 19. маја, саопштила је украјинска војна обавештајна служба (ГУР) 18. маја.

18. 05. 2025. у 15:55

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)

РУМУНСКИ председнички кандидат и лидер националистичке странке Алијанса за уједињење Румуна Ђорђе Симион и фаворит на прошлогодишњим поништеним изборима, Калин Ђорђеску, полиција је извела са бирачког места у Могошоаји (предграђу Букурешта).

18. 05. 2025. у 09:54

Коментари (0)

АТАМАН ОДУШЕВИО НАВИЈАЧЕ ПАНАТИНАИКОСА! Шампион у појачаном саставу долази на Ф4