ЛУКАШЕНКО ИСПРОЗИВАО АЛИЈАНСУ: Земље НАТО-а настављају провокативне вежбе у близини белоруске границе
ЗЕМЉЕ НАТО-а упорно промовишу политику ширења Алијансе и настављају провокативне вежбе у близини белоруске границе, изјавио је данас председник Белорусије Александар Лукашенко.

Фото: ЕПА
Лукашенко је на седници националног Савета за безбедност рекао да "земље НАТО-а упорно промовишу политику ширења, јачају војно присуство око Белорусије и стално спроводе провокативне вежбе на белоруским границама", пренела је агенција Белта.
Лукашенко је навео да су захтеви за повлачење руске паравојне групе "Вагнер" из Белорусије били "неосновани и глупи", пренео је Ројтерс.
"Вагнер", чији је вођа Јевгениј Пригожин погинуо у авионској несрећи у Русији 23. августа, преместио је неке од својих бораца у Белорусију на основу договора који је постигнут након неуспеле побуне те паравојне формације у јуну против руског војног врха, а у постизању договора посредовао је Лукашенко.
БОНУС ВИДЕО: РУСИЈА: Гроб Јевгенија Пригожина на Пороховском гробљу у Санкт Петербургу

ПОРОДИЦЕ У ШОКУ НАКОН ШТО СУ ОТВОРИЛЕ КОВЧЕГЕ СА ТЕЛИМА: Нове бизарности након пада авиона у Индији
СИН жене која је погинула у паду авиона компаније Air India изјавио је за Би-Би-Си да су у ковчегу с телом његове мајке пронађени и „други остаци“.
23. 07. 2025. у 16:49

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво
НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.
25. 07. 2025. у 08:55
Коментари (0)