КИРБИ: Украјинске снаге постигле знатан напредак ка јужним територијама
УКРАЈИНСКЕ снаге постигле су "знатан напредак" у нападу на руске утврђене положаје на југу, саопштио је данас портпарол за безбедност Беле куће Џон Кирби.
Фото Танјуг/АП
Он је истакао да су ти резултати постигнути у последња 72 сата, и то у подручјима јужно од Запорожја, преноси Би-Би-Си.
Министар спољних послова Украјине Дмитро Кулеба рекао је раније да кијевске снаге напредују, али да је реч о "тешкој борби", а Кирби је навео да и сам Кијев признаје да усмеравање контраофанзиве ка југу, са циљем да се прекине руски копнени коридор до Крима, иде спорије него што се очекивало.
Верује се да је на југу Украјине, на територији коју контролише, Русија изградила разрађен систем ровова и тунела, брањених минским пољима, као и артиљеријских положаја, тзв. "змајевих зуба, уз противтенковске бетонске баријере.
Раније ове недеље, украјинска војска је саопштила да је заузела село Роботине у региону Запорожја.
БОНУС ВИДЕО - У СТРОЈУ НАЈБОЉИХ: "Новости" на обуци нових припадника 72. бригаде за специјалне операције
Препоручујемо
ДАНИЛОВ О ГУБИЦИМА ВСУ: Украјинска војска није довољно велика да би имала толике жртве
31. 08. 2023. у 21:16
ШТА САДРЖИ НОВИ ПАКЕТ ВОЈНЕ ПОМОЋИ КИЈЕВУ: Американци не шаљу више касетне бомбе?
29. 08. 2023. у 23:38
РАТ У УКРАЈИНИ: ВСУ заузео Работино; Стравични губици украјинаца у Запорожју и на доњецком фронту (ФОТО/МАПА/ВИДЕО)
01. 09. 2023. у 07:20 >> 01:21
ВЕНЕЦУЕЛА ПОСЛЕ АГРЕСИЈЕ: Трамп шаље Мадура у логор Гвантанамо, прети му смрна казна; Протести против Трампа (ФОТО/ВИДЕО)
У ГЛАВНОМ граду Венецуеле, Каракасу, у суботу ујутро одјекнуле су експлозије, а град су у ниском лету надлетали авиони и хеликоптери, јављају светски медији. Амерички председик Доналд Трамп објавио је да је председник Венецуеле Николас Мадуро ухваћен заједно са супругом и пребачен из земље.
03. 01. 2026. у 07:45 >> 23:04
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (3)