БОРБА СА ВАТРОМ УШЛА У 15. ДАН: У Грчкој нешто боља ситуација, али ватрогасци и даље имају пуне руке посла
БОРБА грчких ватрогасаца са ватреном стихијом у области Еврос, на североистоку Грчке, наставља се већ 15. дан, а ситуација са пожарима је нешто боља него претходних дана.
Фото: АП
Према подацима Ватрогасне службе, тренутно се ради на раштрканим активним избијањима унутар подручја Суфли, Корнофолиа, Дадиа, Котрониа, Сидиро и Јанули.
Јуче су избила 44 нова пожара, а ватрогасне службе су тада угасиле и 81 пожар широм државе. У гашењу пожара учествују 582 ватрогасца са 129 возила и 16 јединица без возила, као и осам авиона и два хеликоптера, наводи портал Катимерини.
Помоћ у гашењу пожара пружа Европски механизам цивилне заштите са снагама Француске, Шпаније, Кипра, Румуније, Чешке, Бугарске и Словачке, а преко међудржавних споразума помоћ је стигла из Албаније и Србије. У гашењу учествује велики број добровољних ватрогасаца, снага које су ставили на располагање грчка полиција и војска, као и цистерне за воду и механизација из региона.
Ризик од пожара је данас и даље висок у регионима Атике, Централне Грчке, источне Македоније и Тракије , као и региону Северног Егеја и припадници Ватрогасне службе остају у општој приправности.
БОНУС ВИДЕО: ГРЧКА - Последице разорног пожара у националном парку "плућа Атине"
Препоручујемо
У ГРЧКОЈ И ДАЉЕ ДРАМАТИЧНО: Појачане снаге за гашење пожара у појединим областима
31. 08. 2023. у 12:06
СРБИЈА СЕ ПОВЛАЧИ СА ЕВРОВИЗИЈЕ: РТС донео тешку одлуку - наша деца неће учествовати
01. 09. 2023. у 17:40
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)