ШОЈГУ: Украјинско руководство очајнички покушава да демонстрира западним покровитељима бар неки успех у офанзивним операцијама
УКРАЈИНСКА војска није постигла циљеве током три месеца контраофанзиве ни у једној области, изјавио је руски министар одбране Сергеј Шојгу.
Фото: Профимедиа
Шојгу је, на састанку са војним врхом, истакао да руске оружане снаге настављају активно да делују дуж целе линије раздвајања, а да кијевски режим, упркос огромним губицима, већ трећи месец покушава да спроведе, како је рекао, такозвану контраофанзиву.
Шојгу је навео да је Украјина од почетка контраофанзиве изгубила 66.000 војника и 7.600 комада војне технике, објавиле су РИА Новости.
- Украјинско руководство очајнички покушава да демонстрира западним покровитељима бар неки успех у офанзивним операцијама у циљу даљег добијања војне и економске помоћи, што само продужава сукоб - указао је Шојгу.
Шојгу је навео да оружане снаге Русије настављају да прецизним ударима уништавају украјинску војну инфраструктуру Украјине и да су само у протеклих месец дана погођена 34 командна центра Оружаних снага Украјине оперативно-тактичког нивоа управљања.
Препоручујемо
РАТ У УКРАЈИНИ: Уништен први челинџер 2 у Запорожју; ВСУ спрема нови удар, Руси заузели упориште у Донбасу (ФОТО/ВИДЕО)
05. 09. 2023. у 07:25 >> 02:17
СРБИ У ШОКУ ГЛЕДАЈУ И ДЕЛЕ СНИМАК: Погледајте како су огромни таласи "прогутали" омиљено летовалиште наших људи у Грчкој (ВИДЕО)
СНАЖНО невреме које је захватило Халкидики донело је неуобичајене призоре из Пефкохори, грчког летовалишта које Срби масовно посећују сваког лета. Уместо уобичајене зимске тишине, обала изгледа као под ударом филмске олује: таласи прелазе преко читавог шеталишта, а ветар савија палме дуж обале Грчке.
03. 02. 2026. у 15:55
"АНУШКА ЈЕ ВЕЋ ПРОЛИЛА УЉЕ..." Медведев: Зеленски је осуђен на пропаст
ШЕФ кијевског режима Владимир Зеленски је осуђен на пропаст, изјавио је заменик председника Савета безбедности Руске Федерације Дмитриј Медведев медијима.
01. 02. 2026. у 14:56
"УБИЋУ СЕ, ХОРОР!" Марија открила дуго чувану тајну: "Рођена сам без..."
"ЈА ћу да се убијем, значи хорор!"
01. 02. 2026. у 09:13
Коментари (0)