ЛАВРОВ У ИНДОНЕЗИЈИ: Министар иностраних послова Русије дочекан уз музику, плес и песму (ВИДЕО)

В.Н.

06. 09. 2023. у 08:25

МИНИСТАР иностраних послова Русије Сергеј Лавров допутовао је у Џакарту како би учествовао на Источноазијском самиту (ЕАС).

ЛАВРОВ У ИНДОНЕЗИЈИ: Министар иностраних послова Русије дочекан уз музику, плес и песму (ВИДЕО)

Фото: АП

Авион руског министра је слетео на међународни аеродром Сукарно-Хата.

Министра је дочекала почесна стража и национални плесови.
Портпарол Кремља Марија Захарова је раније саопштила да ће у оквиру програма у Џакарти руски шеф дипломатије имати низ састанака са регионалним партнерима и представницима мултилатералних удружења.

Учесници самита ЕАС су: Чланице Асоцијације држава Југоисточне Азије (АСЕАН) – Брунеј, Вијетнам, Индонезија, Камбоџа, Лаос, Малезија, Мјанмар, Сингапур, Тајланд и Филипини и АСЕАН партнери за дијалог - Русија, Аустралија, Индија, Кина, Република Кореја, Нови Зеланд, САД и Јапан. Ове године је на ВАС позван и Источни Тимор као кандидат за чланство у АСЕАН. Индонезија председава 2023. године, а затим ту улогу преузима Лаос.

(Спутњик)
 

БОНУС ВИДЕО:

ПОВРАТАК АСТРОНАУТА: Завршена је шестомесечна мисија

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП ШОКИРАН И ОГОРЧЕН ЗБОГ НАПАДА НА ПУТИНОВУ РЕЗИДЕНЦИЈУ: Детаљи разговора америчког и руског председника

ТРАМП ШОКИРАН И ОГОРЧЕН ЗБОГ НАПАДА НА ПУТИНОВУ РЕЗИДЕНЦИЈУ: Детаљи разговора америчког и руског председника

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп био је шокиран и огорчен покушајем Кијева да изведе напад на државну резиденцију председника Русије Владимира Путина, изјавио је помоћник председника Руске Федерације Јуриј Ушаков.

29. 12. 2025. у 17:38

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

ЗЕЛЕНСКИ: Спреман сам на сусрет са Путином - постоји један услов

ЗЕЛЕНСКИ: Спреман сам на сусрет са Путином - постоји један услов

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски изјавио је данас да је спреман да се састане са руским председником Владимиром Путином у било ком формату, али да је за то потребно да се ''речи и дела'' руског лидера подударају.

29. 12. 2025. у 13:08

Коментари (0)

МИЛШАН ОПЕРИСАЛА КАРЦИНОМЕ: Урађена хитна интервенција - козметичака открила промене