СУД У ИРАКУ ДОНЕО КОНАЧНУ ПРЕСУДУ: Осуђено 18 полицајаца јер нису спречили напад на шведску амбасаду
ИРАЧКИ суд осудио је 18 полицајаца на затворске казне након што су проглашени кривима, јер нису спречили демонстранте да запале шведску амбасаду у Багдаду у јулу, због планираног паљења Курана у Стокхолму.
Фото: Танјуг/АП
Суд у Багдаду је изрекао јуче казне у распону од 18 месеци до три године, стоји у примерку пресуде у коју је Ројтерс имао увид и које су потврдила два званичника ирачког Министарства унутрашњих послова.
У пресуди се наводи да су полицајци осуђени због "неизвршавања дужности да заштите шведску амбасаду и незаустављања лица која су јуришала на њу и запалила је".
На пресуде и казне се може уложити жалба, наводи се у документу.
Извор из владе потврдио је изрицање затворских казни и рекао да је пресуда показала да је ирачка држава посвећена кажњавању људи одговорних за насиље.
На стотине демонстраната упало је у шведску амбасаду у Багдад у јулу и запалио је због планираног спаљивања Курана у Стокхолму.
БОНУС ВИДЕО:АКТИВИРАО СЕ ВУЛКАН НА ХАВАЈИМА - Килауеа избацује "фонтане лаве"
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)