РЕКЛАМИРАЊА ОРУЖЈА: Апелациони суд САД блокирао калифорнијску забрану

АМЕРИЧКИ апелациони суд блокирао је данас закон државе Калифорније о забрани рекламирања оружја које је "привлачно малолетницима", уз образложење да је мало вероватно да би таква одлука смањила насиље или незакониту употребу ватреног оружја.

РЕКЛАМИРАЊА ОРУЖЈА: Апелациони суд САД блокирао калифорнијску забрану

Фото Танјуг/АП

Суд је поништио јануарску пресуду федералног судије у Сакраменту, у којој је наведено да закон, односно одлука о забрани, исправно регулише комерцијални говор и да је мало вероватно да ће ловачка и спортска удружења, која су се пожалила због забране рекламирања, успети да преокрену такву одлуку, преноси Ројтерс.

Демократски гувернер Калифорније Гевин Њусом потписао је меру забране прошле године.

Из његове канцеларије је наведена реклама за пушке-играчке АР-15 као пример зашто је потребно донети меру забране.

БОНУС ВИДЕО - РУСИЈА: Високопрецизна снајперска пушка Астарта представљена на форуму Армија-2023

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

РУСИ О НАПАДУ НА ПРАВОСЛАВНУ СВЕТИЊУ: Амерички патриот погодио Кијевско-печерску лавру

РУСИ О НАПАДУ НА ПРАВОСЛАВНУ СВЕТИЊУ: Амерички "патриот" погодио Кијевско-печерску лавру

МИНИСТАРСТВО одбране Русије тврди да је Кијевско-печерска лавра погођена ракетним системом противваздушне одбране "патриот" америчке производње, наводећи да би један од разлога за то могло да буде слање Украјини тих ракета којима је истекао рок коришћења.

15. 06. 2026. у 10:10

Коментари (0)

Фондација Меридиан уручила вредну донацију Клубу кошаркаша у колицима Црвена звезда Сингидунум (ВИДЕО)