ПОЗИВ КОЈИ СЕ НЕ ОДБИЈА: Путин ће Киму узвратити посету брже него што Запад мисли

СЕВЕРНОКОРЕЈСКИ лидер Ким Џонг-Ун позвао је руског председника Владимира Путина да посети Северну Кореју, што је руски председник прихватио, објавили су данас севернокорејски државни медији.

ПОЗИВ КОЈИ СЕ НЕ ОДБИЈА: Путин ће Киму узвратити посету брже него што Запад мисли

Фото: Танјиг/АП пхото

Новинска агенција КЦНА није навела када би та посета могла да се деси. Ким је рекао Путину да је њихов састанак на руском Далеком истоку довео до подизања билатералних односа на нови ниво и изразио спремност за неговање стабилних односа оријентисаних ка будућности у наредних 100 година, јавила је КЦНА.

Ким је позвао Путина да посети Северну Кореју на крају пријема, који је приредио руски председник након што су разговарали на космодрому Восточни, пренео је Ројтерс. Портпарол Кремља Дмитриј Песков рекао је у среду да није планирано да Путин посети Пјонгјанг. Севернокорејски медији су објавили да су се Ким и Путин сагласили да додатно ојачају стратешку и тактичку сарадњу у суочавању са, како су навели, "војним претњама, провокацијама и тиранијом империјалиста".

Амерички и јужнокорејски званичници изразили су забринутост због могућности да Северна Кореја може да обезбеди испоруке оружја и муниције Русији за рат у Украјини. Москва и Пјонгјанг су негирали такве намере, пренео је Ројтерс.

Стејт департмент је саопштио да Вашингтон "неће оклевати" да уведе додатне санкције Русији и Северној Кореје, уколико склопе било нове пословне аранжмане у вези са оружјем.

Јужнокорејски министар за уједињење Ким Јанг-хо, који је задужен за односе са Северном Корејом, изразио је дубоку забринутост због војне сарадње и могућих испорука наоружања између Пјонгјанга и Москве. Министар је рекао да је очигледно да Русија и Северна Кореја, како је навео, "трагају за неком врстом војног договора".

БОНУС ВИДЕО:

СУСРЕТ О КОМЕ СЕ ПРИЧА: Путин показује Ким Џонг Уну нове објекте на космодрому "Восточни"

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

УПРАВЉАНИ РАСТ НАСУПРОТ ЛИНЕАРНОЈ ДОБИТИ: Где инвестирају банке које мењају тржишну динамику?