ПРОФЕСОР ПЕРИШИЋ УПОЗОРАВА: Америка издиктирала нове задатке и обавезе Немачкој, односе се и на Републику Српску
ПРОФЕСОР геополитике Срђан Перишић изјавио је да сусрет државног секретара САД Ентонија Блинкена са немачким министром спољних послова Аналеном Бербок по ко зна који пут говори да је Америка издиктирала нове задатке и обавезе Немачкој, који се односе и на Републику Српску.

Фото: ЕПА
- Они се односе на Украјину, Кину и Републику Српску. Што се тиче Српске, Блинкен тражи да Немачка употреби све полуге моћи којим ће наредних месеци да удари на Српску и председника Републике Милорада Додика. Видимо да су то економске санкције, али и претња употребом силе кроз мисију Еуфора, као и употреба Кристијана Шмита - рекао је Перишић.
Према његовим речима, немачке санкције не дају резултате јер се Српска економски окренула Кини, Мађарској, Русији, а, с друге стране, мисија Еуфора је у надлежности Савета безбедности УН, који на годишњем нивоу анализира и продужава ту мисију.
- Наравно, може се очекивати злоупотреба Еуфора од стране Немачке. Због тога би Влада Српске морала да разговара са Русијом и Кином као сталним чланицама Савета безбедности УН - нагласио је Перишић.
Једино остаје, додао је он, "употреба Шмита", а вероватно је у плану да се судски поступак у Суду БиХ против Додика убрза што је могуће брже, како би Шмит после осуђујуће пресуде могао да делује против предсједника Додика.
(СРНА)
Препоручујемо

"ТО ЛИЦЕ, ТЕ УСНЕ..." Трамп поново изазвао пажњу коментаром о својој портпаролки Каролин Левит (28)
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп поново је доспео у жижу јавности због необичног коментара о изгледу портпаролке Беле куће Каролин Левит.
14. 10. 2025. у 14:48

"ПЉЕСКАЛА РУКАМА И СЛАВИЛА УБИСТВО" Лавров: Сви се сећамо како је смрт Гадафија одушевила Хилари Клинтон
РУСКИ министар спољних послова Сергеј Лавров рекао је да памти како је бивша америчка државна секретарка Хилари Клинтон пљескала рукама и славила убиство либијског лидера Моамера Гадафија 2011. године и алудирао да бивши сиријски председник Башар ел Асад тренутно живи у Москви, јер су њему и његовој породици прећени сличним физичким уништењем у Сирији.
14. 10. 2025. у 13:06

ГОВОРИО САМ "НЕМОЈ", НИЈЕ МЕ ПОСЛУШАО: Хасан продао кућу, син му се коцкао - "То су златни гени"
“Немој то сине, тата је прошао све”
22. 10. 2025. у 10:27
Коментари (1)