НАГОРНО-КАРАБАХ ГЛАВНА ТЕМА: Путин разговарао са председником Ирана

Биљана Ристивојевић

26. 09. 2023. у 13:56

ИРАНСКИ лидер Ебрахим Раиси и руски председник Владимир Путин разговарали су данас телефоном о ситуацији око Нагорно-Карабаха и нормализацији односа између Азербејџана и Јерменије, преноси прес-служба Кремља.

НАГОРНО-КАРАБАХ ГЛАВНА ТЕМА: Путин разговарао са председником Ирана

Фото: Танјуг/АП пхото

- Одржана је детаљна размена мишљења о ситуацији око Нагорно-Карабаха и питању нормализације односа између Азербејџана и Јерменије - наводи се у саопштењу, преноси РИА Новости.

Како је прецизирано, Путин је информисао иранског колегу о активностима руског мировног контингента, укључујући пружање хуманитарне помоћи цивилима, заштиту права и безбедности јерменског становништва Нагорно-Карабаха.

Тема разговора били су и кораци за обезбеђивање несметаног повезивања Ирана са пуноправним активностима БРИКС-а, саопштила је прес-служба Кремља.

- Ебрахим Раиси је захвалио на подршци иранском захтеву за придруживање БРИКС-у. Разговарано је о корацима да се обезбеди несметано повезивање Ирана са пуноправним активностима БРИКС-а, узимајући у обзир руско председавање том организацијом 2024. године - наводи се у саопштењу.

Такође, Путин и Раиси изразили су интересовање за интензивирање рада консултативне регионалне платформе „3+3“ (Азербејџан, Јерменија, Грузија плус Русија, Иран и Турска).    

БОНУС ВИДЕО: РУСКА ПАЦИФИЧКА ФЛОТА: Извођење вежбе одбране Северног морског пута

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.

05. 06. 2025. у 17:05

Коментари (0)

Спој ритма и дечје маште - Хуманитарни мјузикл “Боки и КрокРоцкодилоси” за помоћ Фондацији Једро