ТРАМПУ СТИГЛА ПРЕСУДА: Бивши амерички председник и његова фирма проглашени кривим за превару
БИВШИ амерички председник Доналд Трамп и његова породична фирма проглашени су данас одговорним за превару, у оквиру парнице по грађанској тужби државне тужитељке Летиције Џејмс, која га је оптужила да је незаконито тврдио да има већу имовину и нето вредност.

Фото: ЕПА
Одлуку је донео судија Артур Енгорон из суда државе Њујорк на Менхетну, пренео је Глас Америке.
Џејмс је тужила Трампа у септембру 2022, оптужујући њега и фирму да су читаву деценију лагали о вредности своје имовине и нето богатству 45. председника САД, како би добили боље услове за банкарске кредите и осигурање.
Она је рекла да је Трамп увећао сопствену нето вредност за чак 2,23 милијарде долара, а једном мером и чак 3,6 милијарди долара, на годишњим финансијским извештајима датим банкама и осигуравајућим компанијама.
Државна тужитељка је рекла да имовина чија је вредност "надувана" обухвата Трампово имање Мар-а-Лаго на Флориди, његов стан у поткровљу куле на Менхетну и разне пословне зграде и терене за голф.
БОНУС ВИДЕО: РУСКА ПАЦИФИЧКА ФЛОТА - Извођење вежбе одбране Северног морског пута
Препоручујемо

РАСКОМАДАО ТЕЛА ГЕЈ ПАРА, ГЛАВЕ СТАВИО У ЗАМРЗИВАЧ: Пороти се смучило због монструозног снимка, један није дошао на суђење (ФОТО)
КОЛУМБИЈСКИ држављанин Јостин Андрес Москера (35) проглашен је кривим за двоструко убиство у случају који је шокирао британску јавност.
21. 07. 2025. у 18:43

ШОК ПРИЗОР НА ЕВЗОНИЈУ: Човек стигао на границу у ово време, нема живе душе! Ево када да кренете пут Грчке
ЛЕТЊИ одмор за многе грађане Србије и региона започиње у бескрајном реду на граничном прелазу Евзони, на улазу из Северне Македоније у Грчку.
20. 07. 2025. у 11:15

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (0)