УХАПШЕН БИВШИ ШЕФ ВЛАДЕ КАРАБАХА: Лишен слободе приликом покушаја преласка у Јерменију (ВИДЕО)
ГРАНИЧНА служба Азербејџана привела је бившег шефа владе непризнатог Нагорно Карабаха, бизнисмена и филантропа Рубена Вардањана приликом покушаја да пређе у Јерменију.

Foto: Printskrin/Telegram/@SputnikLIVE
- На Лачинском контролном пункту 27. септембра приведен је Рубен Вардањан који је илегално стигао на територију земље. У пратњи припадника снага за брзо реаговање државне граничне службе превезен је у град Баку - саопштила је азербејџанска Гранична служба.
Супруга Вардањана, Вероника Зонабенд такође је саопштила да су азербејџанске власти јутрос „ухапсиле и заробиле њеног мужа на граници када је покушао да напусти Карабах заједно са хиљадама других Јермена“.
- Свих десет месеци блокаде Рубен је стајао раме уз раме са народом Нагорно Карабаха, трпео је потешкоће и борио се за опстанак заједно са њима. Молим се да мој муж буде пуштен неповређен и молим вас за подршку - написала је Зонабенд на званичној страници мужа.
Рубен Вардањан је родом из Јеревана, познат је као оснивач инвестиционе компаније „Тројка дијалог“ и Московске школе менаџмента „Сколково“. Медији су проценили његово богатство на милијарду долара. Вардањан се 2022. године одрекао руског држављанства и преселио се у Нагорно Карабах где је од октобра 2022. године до фебруара 2023. обављао дужност шефа владе, односно државног министра непризнатог Нагорно Карабаха.
(Спутњик)
БОНУС ВИДЕО:
ЗАРОБЉЕНИ НА ГРАНИЦИ: На стотине камиона заглављено у гужви на граници Грузије и Јерменије
Препоручујемо

ВИШЕ ОД 50.000 ИЗБЕГЛИХ ИЗ НАГОРНО-КАРАБАХА: Јереван објавио најновије податке
27. 09. 2023. у 15:37

БАКУ САОПШТИО ГУБИТКЕ: Азербејџан изгубио 192 војника у операцији у Нагорно-Карабаху
27. 09. 2023. у 10:16

ПОГИНУЛО НАЈМАЊЕ 125 ОСОБА: Стравичан епилог експлозије у Нагорно-Карабаху (ВИДЕО)
26. 09. 2023. у 20:38

РУЉА ИЗВУКЛА БРИТАНЦА ИЗ СТАНИЦЕ И ЗАПАЛИЛА ГА: Полиција није реаговала из страха за сопствену безбедност
БРИТАНСКИ држављанин преминуо је од последица тешких опекотина након што га је, према наводима локалних медија, група људи извукла из полицијске станице и запалила на улици, јавља Скај њуз.
22. 04. 2025. у 12:01

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

Халид Бешлић "тежак" 13 милиона €, а живи од кирије - "увалио" се у кредит
"САДА изнајмљујем све и живим од кирије, тако је најбоље."
21. 04. 2025. у 18:56 >> 18:56
Коментари (0)