ЗЕЛЕНСКИ О ПОБЕДИ НАД РУСИЈОМ: Украјински успех у рату са Москвом зависи од сарадње са ЕУ

ПОБЕДА Украјине у рату са Русијом зависи од сарадње са Европском унијом, изјавио је украјински председник Владимир Зеленски пред министрима спољних послова ЕУ, који су се данас окупили на састанку у Кијеву.

ЗЕЛЕНСКИ О ПОБЕДИ НАД РУСИЈОМ: Украјински успех у рату са Москвом зависи од сарадње са ЕУ

Фото Танјуг/АП

Зеленски је подвукао значај "подршке у одбрани Украјини" након што је амерички Конгрес одбио да одобри буџетска средства за војну помоћ Украјини, а на изборима у Словачкој је победила странка чији лидер је рекао да ће прекинути војну помоћ Украјини, преноси Ројтерс.

Украјина, која се од фебруара 2022. године у великој мери ослања на западну војну помоћ у рату са Русијом, нада се да ће испунити низ критеријума за придруживање ЕУ блоку.

-Сигуран сам да су Украјина и цео слободни свет способни да победе у овој конфронтацији. Али наша победа зависи директно од сарадње са вама и од лидерства Европе, рекао је Зеленски.

Према његовим речима, стално су потребни нови кораци у одбрани и дипломатији, политици и интеграцијама, економији и санкцијама, кораци који ће "заједничку позицију учинити јачом".

-Системи ПВО које је наша земља добила, као што су Патриот, ИРИС-Т, НАСАМС и други. већ играју позитивну улогу и спашавају људске животе. Зато нам је потребно више ових система, рекао је Зеленски.

БОНУС ВИДЕО - РУСКА ПАЦИФИЧКА ФЛОТА: Извођење вежбе одбране Северног морског пута

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је дубока операција - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година

ПУТИН ГУБИ КРИМ? У току је "дубока операција" - Украјина изводи брз повратак полуострва након 12 година

ЗАПАДНИ медији и стручњаци данима уназад предвиђају да би се полуострво Крим могло вратити под украјинску контролу, јер је Украјина прекинула руске линије снабдевања.

06. 06. 2026. у 08:59 >> 08:59

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ИСО стандарди нису само „сертификат на зиду“: Одржан стручни скуп о синергији управљања и интерне ревизије