ПРЕКО 20 ОСОБА ПОГИНУЛО У НЕСРЕЋИ КОД ВЕНЕЦИЈЕ: Најновији детаљи трагедије која је уздрмала Италију (ВИДЕО)

НЕСРЕЋА се догодила у Местре у месту Маргера, вечерас око 19.30 часова. До сада је из аутобуса извучена 21 жртва, док су нека тела угљенисана. Повређено је 20 особа, а води се као несталих четири или пет. Аутобус је пробио ограду надвожњака и сручио се у близини железничке пруге која се налазила поред пута. Био је на метан и одмах се запалио.

ПРЕКО 20 ОСОБА ПОГИНУЛО У НЕСРЕЋИ КОД ВЕНЕЦИЈЕ: Најновији детаљи трагедије која је уздрмала Италију (ВИДЕО)

Фото: Јутјуб принтскрин/Crannofonix

Железнички саобраћај између Местре и Венеције је тренутно прекинут. Аутобус са места несреће је возило приватне компаније Ла Линеал и превозио је туристе, а у њему је било много особа.

Међу пострадалима, до сада извученим, је било и двоје деце. На лицу места су ватрогасци, полиција, санитарно особље, активиран је и протокол “хитног спашавања”. На терену је најмање 40 амбулантних возила, сцене су апокалиптичне, извештавају репортери са лица места.

Сазнаје се да се у аутобусу налазила група Украјинаца као и да су обављали услугу за рачун оближњег кампа Џоли у Маргери. Динамика несреће остаје тек за утврђивање, једино се зна да се већ при додиру са електичним кабловима запалио, ватрогасци извлаче последња тела, операција је веома сложена.

Национални секретар Форца Италије Антонио Тајани се огласио о овој великој трагедији која је погодила тај регион. Оласио се и градоначелник Венеције Луиђи Бруњаро преносећи апокалиптичне сцене. Председник Републике Серђо Матарела телефонирао  је градоначелнику Венеције због ове огомне трагедије, такође и премијерка Ђорђа Мелони. Изјавивши саучешће фамилијама и пријатељима, градоначелник је одмах прогласио грађанску жалост.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СРУШЕН РУСКИ ХЕЛИКОПТЕР, ЦЕЛА ЗЕМЉА ПОТОНУЛА У ХАОС: Падају градови један за другим, наоружане групе воде борбе са војском (ВИДЕО)

СРУШЕН РУСКИ ХЕЛИКОПТЕР, ЦЕЛА ЗЕМЉА ПОТОНУЛА У ХАОС: Падају градови један за другим, наоружане групе воде борбе са војском (ВИДЕО)

РУСКИ војни хеликоптер срушио се 25. априла у близини Вабарије у региону Гао у Малију, потврдили су руски извори, док су борци Фронта за ослобођење Азавада и џихадистичке групе повезане са Ал Каидом, ЈНИМ, извели највећу координисану офанзиву у земљи последњих година, нападајући истовремено главни град Бамако, војно упориште Кати и северне градове Кидал, Гао и Севаре, што је на највидљивији начин открило ограничења руске безбедносне стратегије у Африци.

26. 04. 2026. у 13:30

Коментари (0)

Одбили су послушност Путиновом човеку - нису могли ни да сањају шта ће да се деси 48 сати касније