ТРЕСЛО СЕ У ЈАПАНУ: Након снажног земљотреса, издато упозорење на цунами
ЈАПАНСКИ архипелаг Изу данас је погодио земљотрес јачине 6,6 степени. Званичници су одмах издали упозорење на цунами, које је касније повучено, јавља јапанска агенција Кјодо.

Фото: Новости
Епицентар потреса био је на острву Торишима, око 580 километара јужно од Токија. Јапанска метеоролошка агенција саопштила је да је епицентар земљотреса био у мору на дубини од 10 километара.
Земљотрес се није осетио на околним острвима и у региону Токија, али метеоролошка агенција је ипак упозорила да би цунами висине до 1 метра могао да погоди приобална подручја острва.
Упозорење је касније повучено. Само је мањи цунами од око 30 центиметара примећен на острву Хачиџо, око 290 км јужно од Токија, саопштила је Јапанска метеоролошка агенција.
БОНУС ВИДЕО:
ПОТРАГА ЗА НЕСТАЛИМА СЕ НАСТАВЉА: Спасиоци копају рушевине у Дерни
Препоручујемо

ЗЕМЉОТРЕС ПОГОДИО ТАЏИКИСТАН: Подрхтавање се осетило на дубини од 15 километара
02. 10. 2023. у 17:27

ЧЕТИРИ ЗЕМЉЕ ЕУ ОДБИЛЕ ТРАМПОВ ПЛАН: Неће да купују америчко оружје за Украјину!
ЧЕТИРИ европске земље одбиле су да учествују у пројекту председника САД Доналда Трампа о куповини америчког оружја за Украјину.
16. 07. 2025. у 14:12

БЕБА ИЗ СРБИЈЕ СЕ УГУШИЛА НАОЧИГЛЕД РОДИТЕЉА: Незапамћена трагедија на Халкидикију
БЕБА из Србије, стара свега 13 месеци, изненада је изгубила живот у једном угоститељском објекту на Халкидикију. Како наводе грчки медији, ова незапамћена трагедија одиграла се пред очима дететових родитеља.
16. 07. 2025. у 14:33

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (0)