"ТО ЈЕ ДАН ЗА ЖРТВУ, ХЕРОЈСТВО И ПОСВЕЋЕНОСТ": Хамас позвао све муслимане да изађу на улице
БИВШИ шеф Хамаса Калед Мешал позвао је у петак на протесте широм муслиманског света у знак подршке Палестинцима и народима суседних земаља да се придруже борби против Израела.

FOTO: Tanjug/AP Photo/Moti Milrod
- Морамо да кренемо на тргове и улице арапског и исламског света у петак - рекао је Мешал, који тренутно води Хамасову канцеларију за дијаспору, у снимљеној изјави послатој Ројтерсу.
Мешал, који се налази у Катару, рекао је да владе и народи Јордана, Сирије, Либана и Египта имају већу дужност да подрже Палестинце у рату против Израела.
- Јорданска племена, Јорданови синови, браћа и сестре Јордана... Ово је тренутак истине и границе су вам близу, сви знате своју одговорност. Свим учитељима који предају џихад... свима који подучавају и уче, ово је тренутак за примену (теорија) - рекао је.
Јордан и Либан дом су највећег броја палестинских избеглица.
Мешалов позив на устанак у петак 13. поновио је и сам Хамас, према Израелском институту за истраживање медија на Блиском истоку (МЕМРИ) са седиштем у Вашингтону.
МЕМРИ је рекао да је Хамас позвао своје присталице у Гази, Западној обали и Израелу да устану.
- Проглашавамо следећи петак, „Петак поплаве Ал Акса“, даном опште мобилизације у нашем арапском и исламском свету и међу слободним људима света - наводи се у саопштењу.
- То је дан за окупљање подршке, пружање помоћи и активно учешће. Ово је дан да се разоткрију злочини окупације, да се изолују и осујете сви њени агресивни планови. Ово је дан да покажемо нашу љубав према Палестини, Јерусалиму и Ал Акси. То је дан за жртву, херојство и посвећеност... - навели су из Хамаса.
Терористичка група је рекла да сви треба да подрже своју "праведну ствар".
- Позивамо слободне људе света да се мобилишу у знак солидарности са нашим палестинским народом и да подрже њихову праведну ствар и легитимна права на слободу, независност, повратак и самоопредељење - саопштила је група.
(Блиц)
БОНУС ВИДЕО: ЕКСПЛОЗИЈЕ ОДЈЕКУЈУ ГАЗОМ: Зграде се руше као куле од карата - Освета Израела је у току
Препоручујемо

ХАМАС ПУСТИО ЖЕНУ И ДВОЈЕ ДЕЦЕ ИЗ ЗАРОБЉЕНИШТВА: Потресан снимак обилази свет (ВИДЕО)
12. 10. 2023. у 09:50

МОНСТРУОЗНО! Овај хоће да влада Србијом! Жене му криве кад их неко силује или пребије!
ВУК Нектаријевић, студент блокадер са Машинског факултета у Београду, који је тобож бициклом ишао у Стразбур, има у најмању руку проблематичне ставове.
20. 04. 2025. у 14:35

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ОТВОРЕН ХРИСТОВ ГРОБ Ево шта су нашли: "Колена су ми клецала, нисам то очекивао - вековима је био затворен" (ВИДЕО)
"АПСОЛУТНО сам задивљен. "
19. 04. 2025. у 08:39
Коментари (0)