НЕРЕДИ НА УЛИЦАМА ЛОНДОНА: Демонстрације прерасле у тучу са полицијом, палестинске присталице бацале флаше и бакље

Новости Онлајн

14. 10. 2023. у 22:48

У ЦЕНТРУ Лондона на хиљаде људи окупило се у знак подршке палестинском народу. Током протеста дошло је нереда и неколико особа је ухапшено.

НЕРЕДИ НА УЛИЦАМА ЛОНДОНА: Демонстрације прерасле у тучу са полицијом, палестинске присталице бацале флаше и бакље

Foto: Printskrin Тwitter/@Sa91af

Марш је започео око 13 сати по локалном времену, а учесници скупа у знак подршке Палестини раније су ишарали зграду ББЦ-а црвеном бојом.

Група позната као Палестинска акција преузела је одговорност за оштећење зграде, оптужујући медијску кућу за учествовање у насиљу над Палестинцима.

Током демонстрација, присталице су палиле бакље у бојама црвене, зелене и црне те су узвикивале слогане попут „Слободна Палестина“ и „Од реке до мора, Палестина ће бити слободна“.

„Мирни“ пропалестински протести попримили су ружан обрат јер су активисти бацали боце, плакате и бакље на полицију на Трафалгар тргу. Има и ухапшених, преносе медији.

Демонстранти су прошли поред Даунинг стрита, где се налази канцеларија премијера Ришија Сунака.

Лондонска полиција је мобилисала више од 1.000 полицајаца ради обезбеђивања догађаја и јасно је истакла да ће реаговати на подршку Хамасу или одступање с прописане руте.

Полиција је по завршетку протеста објавила да је ухапсила седам особа, четворо зато што су с лица одбили да скину маске.

Пропалестински протести одржали су се и у другим градовима у Великој Британији, као и широм света.

(Телеграф)

БОНУС ВИДЕО: УЗНЕМИРУЈУЋИ СНИМЦИ ИЗ ПОЈАСА ГАЗЕ: Припадници Хамаса хватају таоце на граници са Израелом

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво

НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.

25. 07. 2025. у 08:55

Коментари (0)

КРАЈ РАТА КОЈИ БЕСНИ? Ударна објава Трампа