КЛИЧКО ПОРУЧИО: Територије које су ушле у састав Русије више нису Украјина
ТЕРИТОРИЈЕ које су ушле у састав Русије више не припадају Украјини, изјавио је градоначелник Кијева Виталиј Кличко, а преноси ТВ Кијев 24.
Фото: Принтскрин
-Гласање? Оне територије које су окупиране више нису Украјина и представника неће бити, рекао је Кличко.
Он је овако прокоментарисао могућност одржавања избора у земљи у условима ратног стања.
Према његовим речима, нејасно је како ће Кијев узети у обзир ове територије.
Поред тога, Кличко је нагласио да би одржавање избора у текућим условима „довело до распада Украјине, јер би политичари почели међусобно да се боре за власт“.
Одржавање избора у Украјини током ратног стања је забрањено, али таква могућност постоји, ако парламент подржи одговарајуће измене закона.
sputnikportal.rs
БОНУС ВИДЕО - УЗНЕМИРУЈУЋИ СНИМЦИ ИЗ ПОЈАСА ГАЗЕ: Припадници Хамаса хватају таоце на граници са Израелом
Препоручујемо
УЗБУНА У СЕДИШТУ НАТО У НАПУЉУ: Амерички шпијунски дрон изгубио контакт над Црним морем
19. 10. 2023. у 19:53
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)