ИШИНГЕР РУШИ СНОВЕ КИЈЕВА: Украјина да не гаји илузије о скором придруживању ЕУ

Novosti online

24. 10. 2023. у 20:00

УКРАЈИНА не треба да гаји илузорне наде о скором придруживању Европској унији, рекао је бивши шеф Минхенске безбедносне конференције Волфганг Ишингер у интервјуу за Die Velt.

ИШИНГЕР РУШИ СНОВЕ КИЈЕВА: Украјина да не гаји илузије о скором придруживању ЕУ

Фото: ЕПА

Прогноза да ће се то догодити пре 2030. је "претерано оптимистична", чак и када би Украјина била идеална демократска земља без икаквих проблема. Али она, напротив, има проблема са недостатком новца, корупцијом и непријатељствима, који представљају озбиљну претњу по безбедност Европе.

Осим тога, сам процес добијања пуноправног чланства у ЕУ повезан је са огромним правним потешкоћама. Реч је о преласку на примену десетина хиљада законодавних и регулаторних аката. Штавише, у садашњим условима, ако Украјина приступи унији, она ће постати једини прималац донаторске помоћи, а свих осталих 27 земаља чланица удружења ће се претворити у донаторе, напомиње Ишингер.

Оригинал новости ИноТВ:
https://russian.rt.com/inotv/2023-10-24/Ishinger-nadezhda-na-skoroe-vstuplenieОсим тога, сам процес добијања пуноправног чланства у ЕУ повезан је са огромним правним потешкоћама. Реч је о преласку на примену десетина хиљада законодавних и регулаторних аката. Штавише, у садашњим условима, ако Украјина приступи унији, она ће постати једини прималац донаторске помоћи, а свих осталих 27 земаља чланица удружења ће се претворити у донаторе, напомиње Ишингер

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: Са тиме би могли заузети средње велику европску државу

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"

РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.

10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.

10. 08. 2025. у 18:11

Коментари (0)

ЛЕТО УЗ ШАМПИОНЕ – Више од 100 малишана бесплатно тренирало са прослављеним спортистима