СНАЖНА ПОРУКА ЛУКАШЕНКА И ЛАВРОВА: Белорусија и Русија чувају свет, тако ће и остати

БЕЛОРУСИЈА је поуздан партнер Русије и у то нема сумње, рекао је данас председник Белорусије Александар Лукашенко на састанку са министром спољних послова Русије Сергејем Лавровом у Минску.

СНАЖНА ПОРУКА ЛУКАШЕНКА И ЛАВРОВА: Белорусија и Русија чувају свет, тако ће и остати

Фото: Танјуг/АП

- И Русија и Белорусија данас чине много да Европа и цео свет не би склизнули ка најопаснијој линији. Треба да знате да ће и даље бити тако. Ми смо поуздани савезници Руске Федерације. Можете бити сигурни и у ово. И ту нема никакве игре, јер разумемо да је много тога на коцки. Пре свега, опстанак наших држава и наших народа - рекао је Лукашенко.

- Ми радимо као једна целина и будите сигурни да ће Белорусија бити привржена управо том принципу - подвукао је он, те додао да ће сутра поново разговарати телефоном са председником Русије Владимиром Путином.

Такође, поручио је и да је његова земља спремна на било какав развој догађаја пред одржавање следећих парламентарних избора у фебруару.

- А председнички избори ће се одржати годину дана након парламентарних. Чека нас тежак период. И западњаци се спремају за то. Ми то видимо. Спремни смо за било какав сценарио - прокоментарисао је.

Лавров је са своје стране истакао да се Европска унија, под притиском Вашингтона, одлучује за кораке који доводе до губитака. 

Данашњи састанак Лаврова и Лукашенка одржан је након конференције "Евроазијска безбедност: реалност и перспективе у свету који се мења". У њој су учествовали како руски, тако и мађарски министар спољних послова.

(РТ Балкан)

БОНУС ВИДЕО: РУСКА ПАЦИФИЧКА ФЛОТА: Извођење вежбе одбране Северног морског пута

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

САМО НЕКОЛИКО САТИ НАКОН ПОБЕДЕ НА СП: Аргентина жестоко оптужила Енглеску и британску морнарицу

САМО НЕКОЛИКО САТИ НАКОН ПОБЕДЕ НА СП: Аргентина жестоко оптужила Енглеску и британску морнарицу

АРГЕНТИНА је поново отворила спор са Великом Британијом око Фокландских острва. Само неколико сати након победе над Енглеском у полуфиналу Светског првенства, Буенос Ајрес је оптужио британску ратну морнарицу за, како тврди, „незаконит упад“ у аргентинске територијалне воде.

16. 07. 2026. у 14:34

Коментари (0)

СВЕТСКИ ДАН ВЕШТИНА МЛАДИХ:  Указивање на значај оспособљавања младих за запошљавање, достојанствен рад и предузетништво