ДЕЦА ИСПАШТАЈУ: Палестинци перу одећу у мору, а сада су малишанима почели да дају слану воду, јер пијаће нема

Новости Онлајн

30. 10. 2023. у 07:55

АГЕНЦИЈА Уједињених нација за помоћ деци (Уницеф) саопштио је да се деца у Појасу Газе суочавају са катастрофалном ситуацијом, пошто њихови родитељи немају другог избора осим да им дају да пију слану воду из мора.

ДЕЦА ИСПАШТАЈУ: Палестинци перу одећу у мору, а сада су малишанима почели да дају слану воду, јер пијаће нема

Foto: Tanjug/AP Photo/Abed Khaled, File

Тоби Фрикер, портпарол Уницеф, казао је да је несташица воде у Појасу Газе било и пре актуелног сукоба Израела и Хамаса, али да је сада то "дигнуто на потпуно други ниво".

- Један од чланица нашег особља има децу од четири и седма година и она се једноставно труди да заштити своје девојчице, да их на дневној бази одржава у животу - рекао је Фрикер.

Он је казао да им је та локална радница Уницефа рекла да сада пију само слану воду.

- Њена ћерка јој је рекла: "Мама, зашто не можемо да имамо нормалну воду као што смо пре имали?" - испричао је Фрикер.

На питање о хуманитарним испорукама којима је омогућено да уђу у Појас Газе, портпарол Уницефа је казао да их је "стигло изузетно мало".

- Када видимо огромне потребе које имамо на терену, потребно је много, много, много више (испорука) - рекао је Фрикер који је затражио "хитан хуманитарни прекид ватре".

Палестинци су раније већ почели да перу одећу и ствари у мору.

БОНУС ВИДЕО: УЗНЕМИРУЈУЋИ СНИМЦИ ИЗ ПОЈАСА ГАЗЕ - Припадници Хамаса хватају таоце на граници са Израелом

(Курир)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИЈЕ НИ КУПИЛА КАРТУ, НА ПЛАЖИ ЈОЈ ПОНУДИЛИ БЕСПЛАТНУ ВОЖЊУ: Нови детаљи трагичне смрти Новосађанке у Будви

НИЈЕ НИ КУПИЛА КАРТУ, НА ПЛАЖИ ЈОЈ ПОНУДИЛИ БЕСПЛАТНУ ВОЖЊУ: Нови детаљи трагичне смрти Новосађанке у Будви

ТИНЕЈЏЕРКА је, како каже њен близак пријатељ, била девојка пуна живота, имала је много планова за будућност, а тек је имала 19 година, и цео живот је био пред њом, а сада је читава њена породица завијена у црно.

30. 05. 2025. у 14:42

УКРАЈИНА ИЗВЕЛА ЈЕДАН ОД НАЈВЕЋИХ НАПАДА НА РУСИЈУ: Аеродроми у Москви затворени, уништена важна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА ИЗВЕЛА ЈЕДАН ОД НАЈВЕЋИХ НАПАДА НА РУСИЈУ: Аеродроми у Москви затворени, уништена важна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је током ноћи извела један од највећих напада дроновима од почетка рата, гађајући више циљева на територији Русије. Због напада су московски аеродроми били приморани да привремено обуставе рад, што је изазвало хаос у ваздушном саобраћају.

28. 05. 2025. у 09:45

УЧЕНИЦИ БИЛИ ЗАБЕЗЕКНУТИ: Шта је наставница обукла - одмах је сликали, фотке су обишле свет

УЧЕНИЦИ БИЛИ ЗАБЕЗЕКНУТИ: Шта је наставница обукла - одмах је сликали, фотке су обишле свет

НАСТАВНИЦА Вероника Дукју потрудила се да визуелизује своју лекцију из анатомије. Њен потез одушевио је хиљаде корисника друштвених мрежа, на којима су се прошириле фотографије са њеног часа.

04. 06. 2025. у 10:42

Коментари (0)

ПОРАЗ У РОКУ ОД 24 САТА: Шта ће бити у случају рата Русије и Велике Британије?