СПАС НА КАШИЧИЦУ: Израел дозволио да 80 камиона са хуманитарном помоћи уђе у Газу
МИНИСТАРСТВО одбране Израела саопштило је да ће 80 камиона са хуманитарном помоћи данас ући у Газу, чиме се наставља повећање броја хуманитарних пошиљки, преноси Тајмс оф Израел.

Фото Танјуг/АП
Од понедељка, Израел је дозволио да укупно 144 камиона са храном, водом и лековима уђе у Појас Газе, према Палестинском Црвеном полумесецу.
Један неименовани амерички званичник изјавио је јутрос за Тајмс оф Израел да је Израел пристао да свакога дана пушта 100 камиона хуманитарне помоћи у Појас Газе, после интензивног дипломатског ангажмана администрације председника САД Џозефа Бајдена.
Како је наведено, договор је уследио неколико сати након што је Агенција УН за помоћ палестинским избеглицама (УНРWА) упозорила да ограничени број камиона помоћи који улазе у Газу не може да задовољи "хуманитарне потребе без преседана" у тој палестинској енклави.
Израел је увео блокаду Појаса Газе након што је палестинска милитантна група Хамас 7. октобра извела масован ракетни напад, а потом и копнени упад на југ Израела. Званичници УН су саопштили да је потребно најмање 100 камиона помоћи дневно за енклаву, у коју је свакодневно пристизало 500 камиона, пре него што је Израел увео блокаду.
БОНУС ВИДЕО:
ПУТЕВИ ЗА БУДУЋНОСТ: Друга епизода видео-серијала "Новости"
Препоручујемо

ВАЖАН ЗАХТЕВ: УН траже отварање још једног прелаза за испоруку хуманитарне помоћи у Газу
31. 10. 2023. у 07:47

РАТ У ИЗРАЕЛУ: ИДФ у борби пса у прса са терористима Хамаса док се пробија даље у Газу (ФОТО/ВИДЕО)
31. 10. 2023. у 07:08 >> 01:29

ВЕЛИКА ПРОМЕНА У ШКОЛАМА У СРБИЈИ: Од данас ништа неће бити исто, односи се на родитеље
РОДИТЕЉИ школараца у Србији од данас добијају аутоматска звучна обавештења када наставник у електронски дневник упише изостанак детета са часа или нову оцену. Мада су деца годинама налазила начине да не кажу родитељима баш сва дешавања у школи, то сада више неће бити могуће.
17. 04. 2025. у 11:29

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ОТВОРЕН ХРИСТОВ ГРОБ Ево шта су нашли: "Колена су ми клецала, нисам то очекивао - вековима је био затворен" (ВИДЕО)
"АПСОЛУТНО сам задивљен. "
19. 04. 2025. у 08:39
Коментари (0)