БАЈДЕНОВ СИН И БРАТ: Позвани да сведоче пред одбором Представничког дома
НАДЗОРНИ одбор Представничког дома позвао је Хантера и Џејмса Бајдена, сина и брата америчког председника Џозефа Бајдена, да сведоче пред тим телом, саопштено је данас.

Фото: АП
Позив Бајденовима је упућен у тренутку док републиканци у Представничком дому настављају да истражују да ли је председник починио прекршај у вези са пословима своје породице у иностранству, што отвара могућност за и покретање процеса за опозив, преноси Си-Ен-Ен.
Комисија коју предводе републиканци такође је саопштила да је позвала пословног сарадника породице Бајден, Роба Вокера и затражила да добровољно сведочи, као и друге појединце укључујуц́и Сару Бајден, жену Џејмса Бајдена, Хали Бајден, удовицу председниковог најстаријег сина, Бо Бајден са којим је Хантер Бајден био у романтичној вези и Тони Бобулински, још једног пословног сарадника америчког председника.
Хантер Бајден требало би да се појави пред надзорним одбором Представничког дома 13. децембра, Џејмс Бајден 6. децембра, а Роб Вокер 29. новембра.
У позивним писмима у којима се тражи добровољна сарадња од чланова породице Бајден, а која су потписали председавајући надзорног одбора Џејмс Комер и председавајући одбора за правосуђе Представничког дома Џим Џордан наводи се да су комитети идентификовали позване као лица која поседују информације релевантне за њихову истрагу и траже сведочење у вези са овим и другим сродним темама које су релевантне за истрагу.
БОНУС ВИДЕО - РУСКА ПАЦИФИЧКА ФЛОТА: Извођење вежбе одбране Северног морског пута
Препоручујемо

НАЈЗГОДНИЈА ХРВАТИЦА ПРИЗНАЛА ДА ЈЕ СРПКИЊА: Открила због чега говори хрватским језиком и зашто је променила презиме
ПЕВАЧИЦА и списатељица Нивес Зељковић, познатија као Нивес Целзијус, по многима једна од најзгоднијих Хрватица, открила је недавно у једном интервјуу за домаће медије да је заправо Српкиња.
14. 07. 2025. у 12:21

"ОН ЖЕЛИ ДА УЗМЕ СВЕ!" Путин обавестио Трампа да креће у велику офанзиву, дао му и рок
РУСКИ председник Владимир Путин обавестио је америчког председника Доналда Трампа да Москва намерава да појача војне операције на истоку Украјине у року од наредних 60 дана, објавио је портал Аксиос 14. јула, позивајући се на неименоване изворе упознате са телефонским разговором двојице лидера почетком месеца.
14. 07. 2025. у 10:04

Научници ајкулама спустили мртву краву на 1.629 метара дубине - нису могли да верују шта су рибе урадиле (ВИДЕО)
"ТО ПОКАЗУЈЕ стратегију преживљавања код врста које се не хране усамљено."
14. 07. 2025. у 13:06
Коментари (0)