НЕТАНЈАХУ ИМА ПЛАН ЗА ГАЗУ: Ево шта предвиђа након завршетка рата са Хамасом

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

12. 11. 2023. у 00:35

ИЗРАЕЛСКИ премијер Бењамин Нетанјаху поручио је вечерас да ће Појас Газе бити демилитаризован након рата против палестинске групе Хамас, али да ће Израел наставити да има безбедносну контролу над том области.

НЕТАНЈАХУ ИМА ПЛАН ЗА ГАЗУ: Ево шта предвиђа након завршетка рата са Хамасом

Foto: Tanjug/AP

-Нећемо стати до завршетка мисије. Не постоји алтернатива победи. Победићемо Хамас и вратити наше заробљенике, поручио је Нетанјаху на конференцији за медије.

Он је рекао да ће израелска војска остати у Појасу Газе „колико год буде потребно“ како би спречила да та област буде употребљена за терористичке нападе на Израел.

Истакао је да ће се Израел противити повратку палестинских власти у Газу након окончања рата.

Фото Танјуг/АП

-Неће постојати цивилна власт која своју децу васпитава да мрзе Израел, да убијају Израелце, да елиминишу Израел. Не може постојати власт која породицама убица даје паре на основу броја људи које су убили. Не може постојати власт чији лидер ни 30 дана касније није осудио страшни масакр 7. октобра, поручио је Нетанјаху, говорећи о палестинском председнику Махмуду Абасу.

sputnikportal.rs

БОНУС ВИДЕО - РУСКА ПАЦИФИЧКА ФЛОТА: Извођење вежбе одбране Северног морског пута

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕВРОПЉАНЕ РАЗБЕСНЕЛА ЈЕДНА ТАЧКА ТРАМПОВОГ ПЛАНА: То је скандалозно

ЕВРОПЉАНЕ РАЗБЕСНЕЛА ЈЕДНА ТАЧКА ТРАМПОВОГ ПЛАНА: "То је скандалозно"

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп убацио је „клин у точак“ једних од најосетљивијих преговора који се тренутно воде у Европи, потенцијално угрожавајући напоре да се Украјини обезбеди финансирање за наставак одбране од Русије, пише Политико.

22. 11. 2025. у 07:54

НАЈВЕЋА СИЛА ЕВРОПЕ РЕАГОВАЛА НА ТРАМПОВ ПЛАН: У принципу подржавамо

НАЈВЕЋА СИЛА ЕВРОПЕ РЕАГОВАЛА НА ТРАМПОВ ПЛАН: "У принципу подржавамо"

НЕМАЧКА влада саопштила је да "у принципу" подржава план Сједињених Америчких Држава за окончање рата у Украјини, али да остаје посвећена заштити украјинског суверенитета и обезбеђивању безбедносних гаранција за земљу.

21. 11. 2025. у 12:37

Коментари (2)

НА ОТВАРАЊУ СПЕКТАКЛ: Барса се коначно враћа на Камп Ноу, гост је осмоструки првак Шпаније!