МАКРОН ПРИПРЕТИО ФРАНЦУЗИМА УОЧИ ВЕЛИКОГ ГРАЂАНСКОГ МАРША: Нема толеранције за неподношљиви антисемитизам

Танјуг

12. 11. 2023. у 07:54

ПРЕДСЕДНИК Француске Емануел Макрон упутио је отворено писмо сународницима у којем је поручио да је буђење антисемитизма у Француској неподношљиво и да неће бити толерисано.

МАКРОН ПРИПРЕТИО ФРАНЦУЗИМА УОЧИ ВЕЛИКОГ ГРАЂАНСКОГ МАРША: Нема толеранције за неподношљиви антисемитизам

Фото Танјуг/АП

Макрон је одлучио да упути отворено писмо Французима уочи великог грађанског марша против антисемитизма, који ће данас бити одржан у Паризу и у још неколико француских градова, преноси дневник Паризијен.

- Антисемитизам, без обзира на своју природу, без обзира на верски, друштвени, идентитетски или расни контекст је баш онакав каквим га је описао велики француски књижевник Емил Зола - одвратан - поручио је Макрон.

Осудио је терористички напад који је Хамас извршио 7. октобра у Израелу и изазвао страх без граница због свирепе ликвидације 1.200 људи, међу којима и 40 Француза.

Према речима француског председника, овом болу нације додаје се још и неподношљиво оживљавање необузданог антисемитизма, јер је за само месец дана у Француској извршено више од 1.000 антисемитских дела, три пута више него током целе прошле године.

- Француска у којој се наши јеврејски суграђани плаше за живот није Француска. Француска у којој се Французи плаше због своје вере или порекла није Француска. Због тога су, у име француског народа, наше унутрашње безбедносне снаге и наше судство мобилисани да демонстрирају снагу закона. Нема толеранције за неподношљиви антисемитизам - поручио је Макрон.

БОНУС ВИДЕО:

РУСКА ПАЦИФИЧКА ФЛОТА: Извођење вежбе одбране Северног морског пута

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЦЕО ШИД ТУГУЈЕ ЗА ЛЕПОМ МИЛАНОМ: Девојка (26) трагично преминула, данима се опраштају од ње на друштвеним мрежама

ЦЕО ШИД ТУГУЈЕ ЗА ЛЕПОМ МИЛАНОМ: Девојка (26) трагично преминула, данима се опраштају од ње на друштвеним мрежама

ДЕВОЈКА Милана Мишић (26) из Шида трагично је преминула 15. јула, а на вечни починак испраћена је два дана касније у пратњи неутешне породице, пријатеља, рођака и многобројних суграђани који се данима од ње опраштају на друштвеним мрежама.

27. 07. 2025. у 08:48

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

КРИСТИЈАН НА МУКАМА: Деца су нам у болници, по цео дан примају инфузије, не одвајамо се од њих

КРИСТИЈАН НА МУКАМА: "Деца су нам у болници, по цео дан примају инфузије, не одвајамо се од њих"

КРИСТИЈАН Голубовић огласио се из Клиничко-болничког центра Земун, где се тренутно налази заједно са супругом Кристином Спалевић. Њихова деца тренутно су хоспитализовани, а породица пролази кроз тежак период.

28. 07. 2025. у 22:12

Коментари (0)

ОСВОЈИ КАРТЕ ЗА ЕВРОБАСКЕТ 2025 и навијај свим срцем за Србију