НЕТАНЈАХУУ ДА СЕ СУДИ ЗА ГЕНОЦИД: Тужилаштво Истанбула тражи да се процесуира израелски премијер
ТУЖИЛАШТВО Истанбула упутило је Министарству правде Турске захтев за покретање кривичног поступка против израелског премијера са захтевом Међународном кривичном суду да се Бенјамину Нетанјахуу суди за геноцид у Појасу Газе, јавља Си-Ен-Ен Турк.
Foto: Tanjug/AP Photo/Abed Khaled, File
Некадашњи посланик турског парламента Метин Кулунк изјавио је раније данас да је са још двојицом адвоката предао захтев Међународном кривичном суду у Хагу преко турског Министарства правде да се Нетанјахуу суди за „геноцид који је починио у Гази“.
Они од тужилаштва МКС траже да прикупи доказе Нетанјахуових злочина против палестинског народа с циљем да се покрене кривични поступак против премијера Изреала и других одговорних.
Фото: Принтскрин
Кулнук и адвокати тврде да Нетанјаху у Појасу Газе користи оружје забрањено међународним конвенцијама и то наочиглед читавог света.
Подсетимо, турски председник Реџеп Тајип Ердоган је раније изјавио да Анкара сама ради на томе да Израел буде проглашен "ратним злочинцем". Такође је рекао да Турска више не сматра Нетанјахуа за саговорника, али да шеф обавештајне службе одржава контакте са Израелом.
sputnikportal.rs
БОНУС ВИДЕО - РУСКА ПАЦИФИЧКА ФЛОТА: Извођење вежбе одбране Северног морског пута
Препоручујемо
НЕТАНЈАХУ ИМА ПЛАН ЗА ГАЗУ: Ево шта предвиђа након завршетка рата са Хамасом
12. 11. 2023. у 00:35
ИФИМЕС ТВРДИ: Рат између Израела и Хамаса тежак пораз за Тел Авив без обзира на исход
04. 11. 2023. у 17:16
РУСКИ АДМИРАЛ: Израел извршио ваздушне ударе у сиријској покрајини Дара
12. 11. 2023. у 21:40
ЕБРАХИМ РАИСИ: Иран има јасан став о Палестини - израелски режим окупаторски
12. 11. 2023. у 18:23
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо
УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.
20. 04. 2026. у 20:41
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
"Потврђена идиоткиња!" Рус извређао Мелонијеву, Италија упутила протест: "Фашистички олош, издала бираче"
ИТАЛИЈА је упутила оштар протест Русији након увредљивих изјава руског ТВ водитеља на рачун премијерке Ђорђе Мелони, док јој је председник државе пружио подршку и осудио скандалозне коментаре.
22. 04. 2026. у 08:44
Коментари (0)