САСТАНАК КАМЕРОНА И ЗЕЛЕНСКОГ: Нови шеф дипломатије Велике Британије у посети Кијеву

Новости онлине

16. 11. 2023. у 10:35

НОВИ министар спољних послова Дејвид Камерон допутовао је у прву радну посету Украјини, где се састао са председником Владимиром Зеленским у Кијеву.

САСТАНАК КАМЕРОНА И ЗЕЛЕНСКОГ: Нови шеф дипломатије Велике Британије у посети Кијеву

Foto: Tanjug/Ukrainian Presidential Press Office via AP

Камерон је поновио посвећеност Велике Британије Украјини док пролази кроз рат.

Он је обећао да ће наставити британску „моралну подршку, дипломатску, економску, али пре свега војну подршку".

Зеленски је захвалио Камерону на континуираној подршци Уједињеног Краљевства.

Foto: Tanjug/Ukrainian Presidential Press Office via AP

Украјински председник је честитао Камерону на новом именовању и захвалио му што је у својој првој радној посети на новој функцији дошао у Кијев.

- Ово је веома важно, посебно сада, када свет обраћа пажњу не само на ситуацију на ратишту у Украјини - рекао је Зеленски алудирајући на Блиски исток.

(Блиц)

БОНУС ВИДЕО: РУСКА ПАЦИФИЧКА ФЛОТА: Извођење вежбе одбране Северног морског пута

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом

ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом

ДИРЕКТОРКА националне обавештајне службе (ДНИ) Тулси Габард рекла је да верује у постојање ванземаљаца, али је истакла да мора да буде "опрезна" у вези с оним што износи у јавност, будући да има приступ великом броју поверљивих информација.

06. 08. 2025. у 17:35

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

ЗАШТО РАТ У УКРАЈИНИ ЈОШ ТРАЈЕ? Орбан криви Трампа: Није довољно јак! Мађар окренуо леђа америчком лидеру?

ЗАШТО РАТ У УКРАЈИНИ ЈОШ ТРАЈЕ? Орбан криви Трампа: "Није довољно јак!" Мађар окренуо леђа америчком лидеру?

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан досад је био један од највернијих европских савезника Доналда Трампа, посебно када је реч о рату у Украјини и обећањима о брзом постизању мира. Али током викенда по први пут јавно је критиковао америчког председника, поручивши да Трамп, барем засад, није показао довољно снаге да увери европске лидере да зауставе рат.

06. 08. 2025. у 16:06

Коментари (0)

ПОЉСКИ НАВИЈАЧИ РАСПАМЕТИЛИ СРБЕ: Ево шта су урадили на утакмици Лех Познањ - Црвена звезда