ИЗРАЕЛСКИ ОБАВЕШТАЈЦИ ИМАЈУ НОВЕ ПОДАТКЕ Шин Бет: Хамас стоји иза напада на контролни пункт у близини Јерусалима
ИЗРАЕЛСКА обавештајна служба Шин Бет идентификовала је тројицу убијених терориста који су напали контролни пункт на Западној обали јужно од Јерусалима.

Foto: Profimedia/Википедија
Они су у нападу ранили шест особа, навео је Шин Бет и додао да је реч о припадницима Хамаса из Хеброна, пренео је "Тајмс оф Израел".
Двојица од тројице убијених идентификована су као Абед ел Кадер Кавасме (26), син Абдалаха Кавасме, шефа Хамасовог војног крила у Хеброну, који је убијен 2003. године и Хасан Мамун Кафиша (28), члан Хамаса, чији је ујак био припадник Хамаса и протеран у Турску 2011. године.
Шин Бет је саопштио да још није завршио идентификацију трећег терористе, али палестински медији су га идентификовали као Насера Кавасмеа.
Шеф полиције Јаков Шабтаи рекао је да су наоружани нападачи планирали
много већи напад, наводи Ројтерс.
Они су јуче стигли возилом из правца Витлејема и отворили ватру када су тамошње израелске снаге почеле су да их испитују, рекао је новинарима Шабтаи на лицу места.
Након пуцњаве, полиција је саопштила да је пронашла две аутоматске пушке, два пиштоља, стотине комада муниције, 10 потпуно напуњених шаржера и две секире у њиховом возилу.
Палестинска страна за сада није дала коментар.
БОНУС ВИДЕО: УЗНЕМИРУЈУЋИ СНИМЦИ ИЗ ПОЈАСА ГАЗЕ - Припадници Хамаса хватају таоце на граници са Израелом
Препоручујемо

"ХВАЛА, ЖАРКО, ЧОВЕК СИ": Шта је Лаушевић чинио за ћерку Небојше Глоговца
16. 11. 2023. у 09:44

КАО ВРШЊАКИЊА ЋЕРКАМА: Џајићева жена у топ форми у 8. деценији - не могу да их разликују (ФОТО)
15. 11. 2023. у 16:30 >> 16:30

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.
31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

СРПСКА СНАЈА ИЗ ЗАМБИЈЕ Описала свој прелазак у православље: "У почетку, неке ствари биле су ми ЧУДНЕ"
ПАТРИЦИЈА Каунда из Замбије пре неколико година заљубила се у младића из Србије, а због њега се доселила у нашу земљу, па чак и променила веру.
02. 08. 2025. у 11:32
Коментари (0)