ПЕНТАГОН: Сутра састанак Контакт групе за одбрану Украјине
НОВИ састанак Контакт групе за одбрану Украјине, заказан за 22. новембар, биће усредсређен на обезбеђивање способности украјинских снага неопходних за самоодбрану, изјавила је данас на брифингу за новинаре заменица портпарола Пентагона Сабрина Синг.

Foto: Profimedia/instagram ursulalolita
- Сутра ће министар одбране Лојд Остин одржати 17. састанак Контакт групе за одбрану Украјине у виртуелном формату, што ће ојачати посвећеност Сједињених Америчких Држава Украјини заједно са наших више од 50 савезника - додала је она, преноси Укринформ.
Она је нагласила да ће САД наставити да раде са коалицијом савезника и партнера ''како би Украјини обезбедиле капацитете неопходне за самоодбрану''.
Према њеним речима, од велике је важности да Конгрес коначно усвоји захтев председника Џозефа Бајдена за додатно финансирање, који укључује велики пакет помоћи Украјини.
Министар одбране Лојд Остин у понедељак је ненајављено посетио Кијев и поручио да је његов боравак у украјинској престоници знак потврде да ће САД наставити да помажу Украјини у супротстављању руској агресији.
БОНУС ВИДЕО: УЗНЕМИРУЈУЋИ СНИМЦИ ИЗ ПОЈАСА ГАЗЕ - Припадници Хамаса хватају таоце на граници са Израелом
Препоручујемо

НОВИ СИГНАЛ КИЈЕВУ ИЗ ЕУ? "Верујемо да је време да проценимо ефикасност ове шеме помоћи"
21. 11. 2023. у 21:29

ПОРОДИЦЕ У ШОКУ НАКОН ШТО СУ ОТВОРИЛЕ КОВЧЕГЕ СА ТЕЛИМА: Нове бизарности након пада авиона у Индији
СИН жене која је погинула у паду авиона компаније Air India изјавио је за Би-Би-Си да су у ковчегу с телом његове мајке пронађени и „други остаци“.
23. 07. 2025. у 16:49

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

ВЕЛИКЕ ДЕВОЈКЕ: Федерерове ћерке више нису мале - лепе близнакиње, видите на кога личе (ФОТО)
ПОРЕД њих две, Роџер Федерер је отац двојице дечака - Леа и Ленија.
22. 07. 2025. у 17:19
Коментари (0)