ШОЈГУ: Чланице ОДКБ изградиле јединствен систем ПВО

Novosti online

26. 11. 2023. у 16:26

ЈЕДИНСТВЕНИ систем противваздушне одбране земаља-чланица Организације уговора о колективној безбедности заправо је изграђен, са сваком од држава постоје одговарајући билатерални споразуми, изјавио је руски министар одбране Сергеј Шојгу.

ШОЈГУ: Чланице ОДКБ изградиле јединствен систем ПВО

Фото: ЕПА

"Имамо споразум о систему противваздушне одбране са сваком од држава: Јерменијом, Казахстаном, Киргистаном, Таџикистаном и наравно са Белорусијом", рекао је Шојгу. у интервјуу телевизији "Русија 24".

„Он је, природно, унапређен, ради, ми периодично изводимо вежбе, одржавамо га у борбеном стању“, објаснио је руски министар, преноси Спутњик.

Шојгу је 23. новембра у Минску изјавио да Русија наставља да чини све како би ојачала и заједнички систем ПВО са земљама чланицама ОДКБ, узимање у обзир искуства специјалне операције.

ОДКБ чине Русија, Јерменија, Белорусија, Казахстан, Киргистан и Таџикистан.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво

НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.

25. 07. 2025. у 08:55

Коментари (0)

„УЖИВАЈ, РЕЦИКЛИРАЈ И ОДГОВОРНО КОНЗУМИРАЈ“ порука Апатинске пиваре са 31. Дринске регате