ИРАК У СТРАХУ: Ако не дође до трајног прекида ватре у Гази, постоји ризик од већег сукоба
ИРАК види ризик од регионалног сукоба уколико се тренутно примирје у Гази не претвори у трајни прекид ватре, изјавио је данас саветник премијера Ирака за спољне послове.

Foto: Profimedia
Ројтерс наводи да су након почетка сукоба 7. октобра Хезболах и неке ирачке фракције нападале скоро свакодневно израелске и америчке снаге, међутим, није било извештаја о нападима на америчке трупе у Ираку и Сирији откако је ступило на снагу четвородневно примирје Израела и Хамаса.
Неке од главних играчких оружаних фракција које су стајале иза напада претходних недеља, укључујући Катаиб Сајид ал-Шухада и Катаиб Хезболах, рекли су да ће се придржавати примирја у Гази, али су поручили и да ће наставити са нападима када се примирје оконча.
Они су, такође, навели да ће тражити евентуално избацивање америчких снага из Ирака, којих има око 2.500 у овом тренутку.
- Цео регион је на ивици разарајућег конфликта који може да се прошири било где, а обим његовог проширења или, на који начин то контролисати и зауставити се не зна. Због тога, сматрамо да сваки прекид ватре је користан и важан у овом тренутку, за Палестинце прво, али и за све земље у региону, укључујући и Ирак - рекао је Фахрад Аладин, саветник премијера Мохамеда Шије ал-Суданија.
БОНУС ВИДЕО: УЗНЕМИРУЈУЋИ СНИМЦИ ИЗ ПОЈАСА ГАЗЕ - Припадници Хамаса хватају таоце на граници са Израелом
Препоручујемо

РАТ У ИЗРАЕЛУ: Нетанјаху поручио Бајдену - Продужићемо примирје, а онда настављамо пуном снагом (ФОТО/ВИДЕО)
26. 11. 2023. у 07:20 >> 01:22

РАТ У ИЗРАЕЛУ: Букнуло на граници Либана; Израел ликвидирао команданта ратне морнарице Хамаса (МАПА/ФОТО/ВИДЕО)
23. 11. 2023. у 07:19 >> 01:26

ПОРОДИЦЕ У ШОКУ НАКОН ШТО СУ ОТВОРИЛЕ КОВЧЕГЕ СА ТЕЛИМА: Нове бизарности након пада авиона у Индији
СИН жене која је погинула у паду авиона компаније Air India изјавио је за Би-Би-Си да су у ковчегу с телом његове мајке пронађени и „други остаци“.
23. 07. 2025. у 16:49

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво
НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.
25. 07. 2025. у 08:55
Коментари (0)