БЛИНКЕН ДОПУТОВАО У ТЕЛ АВИВ: Очекују се разговори о продужењу примирја

Тањуг

30. 11. 2023. у 00:22

АМЕРИЧКИ државни секретар Ентони Блинкен допутовао је данас у Тел Авив на састанак са израелским лидерима с којима би требало да разговара о продужењу привременог примирја са милитантима Хамаса и јачању хуманитарне помоћи житељима Појаса Газе.

БЛИНКЕН ДОПУТОВАО У ТЕЛ АВИВ: Очекују се разговори о продужењу примирја

FOTO: AP/Tanjug

Очекује се да ће Блинкен током свог трећег путовања на Блиски исток од напада Хамаса на Израел 7. октобра, посетити и окупирану Западну обалу, где би требало да се састане са председником палестинске самоуправе Махмудом Абасом, преноси Ројтерс.

- У наредних неколико дана, бићемо фокусирани да учинимо шта год будемо могли да продужимо примирје, да ослободимо што више талаца и обезбедимо што више хуманитарне помоћи - најавио је Блинкен данас на конференцији за новинаре у Бриселу, уочи поласка на Блиски исток.

 

БОНУС ВИДЕО: УЗНЕМИРУЈУЋИ СНИМЦИ ИЗ ПОЈАСА ГАЗЕ - Припадници Хамаса хватају таоце на граници са Израелом

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ФИЦО ЗАГРМЕО: Оно што Брисел ради Србији нема никакве везе са здравим разумом!

ФИЦО ЗАГРМЕО: Оно што Брисел ради Србији нема никакве везе са здравим разумом!

ПРЕМИЈЕР Словачке Роберт Фицо изјавио је данас да ће на самиту ЕУ - Западни Балкан говорити у корист Србије, као и да оно што ЕУ ради Србији нема везе са здравим разумом и да је кажњавају због њених суверених ставова.

17. 12. 2025. у 15:34

СРБЕ СУ РАСТРГЛИ, РАСТРГЛИ СУ ЈЕДАН НАРОД Путин жестоко ударио по Европи: Тамо нема цивилизације, само деградације!

"СРБЕ СУ РАСТРГЛИ, РАСТРГЛИ СУ ЈЕДАН НАРОД" Путин жестоко ударио по Европи: Тамо нема цивилизације, само деградације!

ИСПОСТАВИЛО се да на Западу нема никакве цивилизације, већ само континуирана деградација, изјавио је председник Русије Владимир Путин на проширеном колегијуму Министарства одбране Русије.

17. 12. 2025. у 13:13

Коментари (0)

СРБИЈА И АЛБАНИЈА ОДЛУЧУЈУ - ИДЕ ЛИ СРБИЈА НА ОЛИМПИЈАДУ? Тако је решено на светском нивоу...