ЛУКАШЕНКО И СИ ЂИПИНГ? На помолу нови стратешки савез
КИНА је вољна да настави јачање своје стратешке сарадње са Белорусијом, изјавио је данас кинески председник Си Ђинпинг након састанка са белоруским председником Александром Лукашенком.
Фото: АП пхото
У извештају званичне кинеске новинске агенције Синхуа наводи се да је председник Си такође рекао да је Кина спремна да унапреди координацију и сарадњу са Белорусијом у мултилатералним механизмима као што су Уједињене нације (УН) и Шангајска организација за сарадњу, преноси Ројтерс.
Си је рекао Лукашенку да би обе земље требало да унапреде и олакшају прекогранични транспорт, да промовишу економске и трговинске везе као и да негују стручне размене.
Кинески лидер је такође указао да би Кина и Белорусија требало да спроводе пројекте као што су кинеско-белоруски индустријски парк и промовишу индустријску сарадњу.
БОНУС ВИДЕО:
ПУТЕВИ ЗА БУДУЋНОСТ: Погледајте седму епизоду видео-серијала “Новости”
Препоручујемо
ЛУКАШЕНКО ДОПУТОВАО У КИНУ: Белоруски лидер у дводневној посети Пекингу
03. 12. 2023. у 16:49
"ХАЈДЕ ДА ДЕЛУЈЕМО..." Лукашенко - Новац који Запад троши на ратове треба усмерити на...
01. 12. 2023. у 17:04
РУСИ ДОНЕЛИ ОДЛУКУ: Нафтна компанија продаје своју имовину у иностранству због санкција САД-а
РУСКА нафтна компанија Лукоил саопштила је данас да, због увођења рестриктивних мера неких држава против те фирме и њених подружница, намерава да прода своју имовину у иностранству.
27. 10. 2025. у 21:49
КАКО СЕ УРУШИО УКРАЈИНСКИ ФРОНТ? Стигло упозорење: Руси ће на пролеће кренути у нову офанзиву
ПОСЛЕ два и по месеца жестоких борби, црвена ознака на војној карти у Доњецкој области, позната као „зечије уши“, коначно је нестала.
27. 10. 2025. у 21:17
"ЦЕЦИН СИНЕ, ЋУТИ И УДАРАЈ, ЗА БОЉЕ И НИСИ!" Водитељка одбрусила Вељку - "Озбиљан комплекс!"
НАКОН што је боксер Вељко Ражнатовић покушао да исмеје перформанс водитељке Јоване Јеремић, који је уприличила током прославе њеног рођендана, она му је брзо јавно узвратила, у свом стилу.
26. 10. 2025. у 10:48
Коментари (0)