НАЈСМРТОНОСНИЈА ДРОГА У АМЕРИЦИ: САД формирају радну групу за борбу против илегалне трговине фентанилом

АМЕРИЧКО министарство финансија саопштило је данас да ће формирати нову радну група која ће радити на борби против илегалне трговине фентанилом.

НАЈСМРТОНОСНИЈА ДРОГА У АМЕРИЦИ: САД формирају радну групу за борбу против илегалне трговине фентанилом

Foto: Tanjug/AP Photo/Charlie Neibergall

Како се наводи, радна група ће окупити особље и све обавештајне податке из целог министарства како би се ефикасније радило на заустављању прилива дроге у земљу, преноси АП.

Формирање групе је почетак плана администрације председника Џозефа Бајдена да појача напоре да се заустави талас прилива илегалног фентанила након што су се он и кинески председник Си Ђинпинг састали у Калифорнији у новембру.

На састанку је договорено да Кина наложи својим компанијама да смање испоруке материјала који се користе за производњу фентанила у Латинску Америку.

Фентанил је најсмртоноснија дрога у Сједињеним Државама, а процењује се да 2021. године око 70.000 људи преминуло услед предозирања синтетичким опиоидима, попут фентанила.

Број смртних случајева је више од 10 пута већи него 1988. године.

БОНУС ВИДЕО - РУСКА ПАЦИФИЧКА ФЛОТА: Извођење вежбе одбране Северног морског пута

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

Фондација Меридиан обрадовала 100 деце са Косова и Метохије на Ф4 Меридианбет КЛС