О ЧЕМУ ТО БАЈДЕН ПРИЧА? Први човек САД најављује нови рат - "Ако Путин заузме Украјину, неће се зауставити..."

06. 12. 2023. у 19:37
НАКОН што Русија победи у специјалној операцији у Украјини намерава да изведе напад на чланице НАТО-а, изјавио је председник САД Џозеф Бајден у специјалном обраћању посвећеном Украјини.
Повезане вести

САД И ЧЕШКА ЈАЧАЈУ САРАДЊУ: Фокус на Украјини, одбрани и енергетици
АМЕРИЧКИ државни секретар Марко Рубио данас је са чешким министром спољних послова Јаном Липавским разговарао о рату у Украјини и билатералним односима САД и Чешке.
03. 03. 2025. у 20:37

РАТ У УКРАЈИНИ: Руси стигли до Дњепропетровске области; Жестоке борбе код Покровска, Руси заузели Сољноје, ВСУ шаље резерве (МАПА/ВИДЕО)
РАТ у Украјини – 1.173. дан
11. 05. 2025. у 08:02 >> 03:35

РАТ У УКРАЈИНИ: ВСУ напредује код Удачног, Руси код Котљаровке; Котао код Торецка за ВСУ; Жестоке борбе код Купјанска и Лимана (МАПА/ВИДЕО)
РАТ у Украјини-1.166. дан.
04. 05. 2025. у 07:17 >> 03:33

САБОТАЖА МИРА ОД СТРАНЕ КИЈЕВА Турски политиколог: Москва жели решење сукоба, али поражене стране покушавају да наметну своје услове
РУСИЈА је, исказавши спремност за преговоре без икаквих предуслова, показала озбиљну намеру за решавањем конфликта у Украјини, док Кијев и Европљани, као поражене стране, покушавају да наметну услове победницима, оцењује за Спутњик турски новинар и политиколог Џејда Каран.
26. 04. 2025. у 21:28

ДА ЛИ ЈЕ МИР ЈОШ УВЕК НА СТОЛУ И ПОД ЧИЈИМ УСЛОВИМА? Трамп жели договор, Путин жели победу, а Украјина ће добити оно што заслужује
ДУГО обећаван мировни план Доналда Трампа за Украјину је у колизији са геополитичком реалношћу. Упркос преговорима са Кремљом и растућем притиску и савезника и противника, Трамп тек треба да постигне договор који не личи на капитулацију или који неће поткопати његов политички положај.
24. 04. 2025. у 00:44
Најновије из рубрике

ПАКИСТАН: У сукобима са Индијом погинуло 11 припадника војске и 40 цивила
У сукобима са Индијом погинуло је 11 припадника пакистанске војске и 40 цивила, саопштила је јутрос пакистанска војска.
13. 05. 2025. у 09:09

"ДОГОВОРА НЕЋЕ БИТИ БЕЗ ОДОБРЕЊА ПУТИНА": Виткоф о преговорима између Русије и Украјине
ГЛАВНЕ теме потенцијалних преговора између Русије и Украјине могле би да обухвате питање територијалног статуса, контролу над нуклеарном електраном Запорожје, као и коришћење реке Дњепар и приступ Украјине Црном мору, изјавио је специјални изасланик Беле куће Стив Виткоф у интервјуу за амерички портал "Бреитбарт Неwс".
13. 05. 2025. у 08:56

уживоРАТ У УКРАЈИНИ: Украјина изгубила много оклопних и тешких дронова
РАТ у Украјини-1.175. дан.
13. 05. 2025. у 07:31

КУРДИ ПОЛОЖИЛИ ОРУЖЈЕ ПОСЛЕ ЧЕТИРИ ДЕЦЕНИЈЕ: Ердоганова партија поздравила потез као корак ка осигуравању "Турске без терора"
РАДНИЧКА партија Курдистана (ПКК), милитантна група која је више од четири деценије у сукобу са Турском током којег је живот изгубило више од 40.000 људи, решила је да положи оружје и да се распусти.
13. 05. 2025. у 07:00

ФИДАН: Турска очекује да ће Москва и Кијев почети преговоре
ТУРСКА је спремна да делује као посредник у мировним преговорима између Украјине и Русије и нада се да ће се стране ускоро окупити за истим столом, рекао je министар спољних послова Хакан Фидан на конференцији за новинаре у Анкари.
13. 05. 2025. у 00:30
Коментари (1)