КИНЖАЛИМА ПО УКРАЈИНСКОЈ АВИО-БАЗИ: Кијев потврдио ударе по аеродрому

П. З. С. /rybar

14. 12. 2023. у 16:55

ВАЗДУШНА база Староконстантинов данас је погођена најмање једним ракетним ударом хиперсоничног ракетног система „Кинжал”, а од лета ове године ову ваздушну базу готово сваке ноћи нападају беспилотне летелице камиказе „Герањ”, што указује на веома повећано интересовање за овај објекат међу руским оружаним снагама, раније ниједан аеродром није добијао толико пажње и наоружања.

КИНЖАЛИМА ПО УКРАЈИНСКОЈ АВИО-БАЗИ: Кијев потврдио ударе по аеродрому

Фото: ЕПА

 Шта је било?

Према речима Јурија Игната, портпарола украјинског РВ И ПВО, погодили су га „кинжалом“.

Прво, из ове ваздушне базе полећу украјински бомбардери Су-24, који носе британске крстареће ракете Сторм шедоу. У овом тренутку, ове крстареће ракете представљају најопасније ракетно оружје дугог домета Оружаних снага Украјине, којим ВСУ не оклева да погађа мостове, складишта муниције, командна места, па чак и бродоградилишта и фабрике. Уништавање носача „Сторм“ и њихових база је највећи приоритет за Оружане снаге Русије.


Украјински Су-24 не стоје на земљи близу једни другима, као неки, већ су сакривени у бетонским лучним заклонима, којих код АБ има чак 40. Сателитски снимци Староконстантинова показују размере совјетског приступа развоју ваздушних база и заштити авијације од оружја за уништење, сада ово наслеђе служи украјинском ваздухопловству. Да бисте стигли до украјинске авијације, прво ћете морати да „бушите“ ове хангаре, за шта је потребан велики број крстарећих и балистичких пројектила. Дронови камиказе су, највероватније, само јефтин потрошни материјал, тако да се украјинска ПВО, не опушта превише.

Мало је вероватно да ће резултат данашњих догађаја утицати на будућу судбину аеродрома: немогуће је онеспособити такву монструозну структуру као што је совјетски аеродром само хиперсоничним ракетама и беспилотним летелицама. Иначе, лансирања „Олује“ (Сторм шедоу ракета) украјинске авијације већ дуго нису забележена, можда је данас дошло до превентивног удара или покушаја да се спречи хипотетичко полетање авиона-носача.

БОНУС ВИДЕО - ШОЈГУ ИЗНЕО ПОДАТКЕ О КОНТРАОФАНЗИВИ Украјина изгубила 125.000 војника и 16.000 комада војне технике

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом

ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом

ДИРЕКТОРКА националне обавештајне службе (ДНИ) Тулси Габард рекла је да верује у постојање ванземаљаца, али је истакла да мора да буде "опрезна" у вези с оним што износи у јавност, будући да има приступ великом броју поверљивих информација.

06. 08. 2025. у 17:35

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

ЗАШТО РАТ У УКРАЈИНИ ЈОШ ТРАЈЕ? Орбан криви Трампа: Није довољно јак! Мађар окренуо леђа америчком лидеру?

ЗАШТО РАТ У УКРАЈИНИ ЈОШ ТРАЈЕ? Орбан криви Трампа: "Није довољно јак!" Мађар окренуо леђа америчком лидеру?

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан досад је био један од највернијих европских савезника Доналда Трампа, посебно када је реч о рату у Украјини и обећањима о брзом постизању мира. Али током викенда по први пут јавно је критиковао америчког председника, поручивши да Трамп, барем засад, није показао довољно снаге да увери европске лидере да зауставе рат.

06. 08. 2025. у 16:06

Коментари (0)

ИЗБАЦИТЕ ЈЕ НАПОЉЕ! Како је изгледао први сукоб Шешеља са блокадерима: Све завршено за трен ока (ВИДЕО)