УСПЕЛИ ДА ПРЕВАРЕ СМРТ: Како је за 90 секунди евакуисано готово 400 путника из јапанског авиона у пламену (ФОТО)
СВИХ 379 путника и чланова посаде из авиона Јапан Аирлинес-а, који се запалио на аеродрому у Токију након судара, евакуисано је за 90 секунди.

Фото: Танјуг/АП пхото
Они су евакуисани за само 90 секунди пре него што је пламен прогутао труп авиона, саопштено је из ватрогасне службе.
Иако се на драматичним снимцима види како пламен гута авион који се креће по писти, сви који су били у њему безбедно су евакуисани.
Приликом евакуације, која је трајала свега 90 секунди, путници и чланови посаде користили су ваздушне тобогане који се користе у хитним случајевима.
У ербасовом авиону А350-900 било је укупно 379 људи.
До инцидента је дошло на аеродрому Ханеда када се путнички авион приликом слетања сударио са авионом јапанске обалске страже.
Приликом судара погинуло је пет чланова посаде авиона обалске страже, који су кренули да доставе помоћ жртвама разорног земљотреса, преносе јапански медији.
(Телеграф)
БОНУС ВИДЕО: ВАЗДУШНИ НАПАД НА СТАМБЕНИ КОМПЛЕКС: Израелци бомбардовали стамбене зграде у Кан Јунису
Препоручујемо

"СА ТУГОМ САМ ПРИМИО ВЕСТ": Вучић упутио саучешће због страдалих у земљотресу у Јапану
02. 01. 2024. у 12:48

ПОСЛЕ ДВА БРАЧНА КРАХА: Жељко Бебек оженио 34 године млађу Ружицу (ФОТО)
30. 12. 2023. у 13:31

"ДЕМОНСКА СИЛА ТИРАНИШЕ ПОТОМСТВО" Монах Арсеније о породичном проклетству
30. 12. 2023. у 15:48

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама
ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.
31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

СРПСКА СНАЈА ИЗ ЗАМБИЈЕ Описала свој прелазак у православље: "У почетку, неке ствари биле су ми ЧУДНЕ"
ПАТРИЦИЈА Каунда из Замбије пре неколико година заљубила се у младића из Србије, а због њега се доселила у нашу земљу, па чак и променила веру.
02. 08. 2025. у 11:32
Коментари (0)