"ЈУЖНА АФРИКА ПРОДУЖЕНА ПРАВНА РУКА ТЕРОРИСТА" Тензије првог дана суђења Израелу за геноцид над Палестинцима
ИЗРАЕЛСКО Министарство спољних послова поручило је данас да је Јужна Африка "правна продужена рука Хамаса", након што је та земља представила свој случај пред Међународним судом правде у вези са тужбом против Израела за наводни геноцид у Појасу Газе.

Фото Specijalizovanih veca Kosova
- Јужна Африка, која функционише као правна продужена рука терористичке организације Хамас, у потпуности је искривила стварност у Гази и игнорисала чињеницу да су се терористи Хамаса инфилтрирали у Израел, где су убијали, погубили, масакрирали, силовали и киднаповали израелске држављане, само зато што су били Израелци, у покушају да изврше геноцид - написао је портпарол израелског министарства Лиор Хајат на друштвеној мрежи Икс.
Додао је да Јужна Африка "настоји да дозволи Хамасу да се врати у Израел и почини ратне злочине, злочине против човечности и сексуалне злочине које су више пута починили 7. октобра".
- Представници Хамаса у суду, јужноафрички адвокати, такође игноришу чињеницу да Хамас користи цивилно становништво у Гази као живи штит и да делује из болница, школа, склоништа Уједињених нација, џамија и цркава са намером да угрози животе становника Појаса Газе - навео је Хајат.
Јужна Африка навела је данас на отварању рочишта пред Међународним судом правде (МСП) у Хагу, а поводом тужбе те земље против Израела за наводни геноцид у Појасу Газе, да Израел подвргава палестински народ апартхејду и геноциду.
Јужна Африка тврди да је Израел прекршио члан два Конвенције Уједињених нација о геноциду из 1948. године, чинећи акте који потпадају под дефиницију геноцида. Акције Израела показују образац систематичног понашања из којег се може закључити да је у питању геноцид, рекао је адвокат Високог суда Јужне Африке Адила Хасим и захтевао хитну суспензију израелске војне кампање у Појасу Газе. Израел ће изнети свој одговор пред судом сутра.

НУКЛЕАРНЕ СИЛЕ БИЛЕ НА ИВИЦИ РАТА, А ОНДА ЈЕ УСЛЕДИО ОБРТ: "Кључан је био позив једног човека"
У ДРАМИ која је привукла пажњу светске јавности, амерички председник Доналд Трамп јуче је на друштвеним мрежама објавио да су Индија и Пакистан, након четири дана жестоких сукоба дуж границе, пристали на „потпуни и тренутни прекид ватре“.
11. 05. 2025. у 10:48

ПАНИКА У УКРАЈИНИ: Да ли је ово знак да Путин спрема нови напад "орешником"?
РУСИЈА ће 12. и 13. маја привремено затворити ваздушни простор изнад војног полигона и комплекса за лансирање ракета Капустин Јар, преноси украјински одбрамбени портал Militarnyi 10. маја, наводећи могућност тестирања балистичке ракете средњег домета.
10. 05. 2025. у 12:06

ВАНРЕДНА СИТУАЦИЈА, НАПАДНУТ ТАКМИЧАР: "Дигнуто" 1.300 полицајаца, почели нереди - ехо рата на улицама Базела (ФОТО)
КАКО би обезбедиле сигурност током Евровизије, у светлу повећаног ризика од терористичких акција, швајцарске власти су ангажовале више од 1.300 полицајаца, уз додатне снаге из швајцарске војске, као и из суседних земаља - Немачке и Француске.
12. 05. 2025. у 15:25 >> 16:10
Коментари (1)