ГДЕ ЈЕ ОН, ТУ ЈЕ ШОУ: Први човек Аргентине путовао у Давос комерцијалним авионом, путници чекали у реду да направе селфи са њим (ВИДЕО)

Дејана Калинић
Дејана Калинић

16. 01. 2024. у 19:04

ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеи путовао је данас комерцијалним летом на Светски економски форум у Давосу у Швајцарској, а током лета правио је селфије са путницима.

ГДЕ ЈЕ ОН, ТУ ЈЕ ШОУ: Први човек Аргентине путовао у Давос комерцијалним авионом, путници чекали у реду да направе селфи са њим (ВИДЕО)

Фото: Принтскрин/Икс/mspbra

То је прво путовање Милеија преко океана откако је преузео дужност прошлог месеца, подсећа Ројтерс.

На питање новинара током лета о његовим плановима у Давосу, Милеи је рекао да има за циљ да донесе идеју слободе у форуму који је, како је навео, "контаминиран социјалистичком агендом 2030. која ће само донети беду у свету".

На свом личном налогу на платформи X, Милеи је поставио видео снимке укрцавања у авион.

Његов портпарол Мануел Адорни рекао је да је Милеи путовао комерцијалним летом да би уштедео више од 300.000 долара.

Поред учешћа на Давосу, аргентинска делегација ће се састати са шефицом Међународног монетарног фонда (ММФ) Кристалином Георгијевом.

Милеи се суочава са изазовима да реши велику економску кризу у земљи - да обузда годишњу инфлацију која је изнад 200 одсто, да обезбеди девизне резерве које су сада у минусу и да опет привуче инвестиције.

БОНУС ВИДЕО: АДРЕНАЛИНСКА ВЕВЕРИЦА: Држи се за гране док олуја бесни Кримским полуострвом

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.

25. 08. 2025. у 13:15

Коментари (0)

ВАЖНО ЗА СВЕ ГРАЂАНЕ СРБИЈЕ: МУП упозорава на опаку превару (ВИДЕО)