ОГЛАСИО СЕ ПЕНТАГОН: Одговорили да ли су заиста у рату са јеменским Хутима
ПОРТПАРОЛКА Пентагона Сабрина Синг изјавила је данас да Сједињене Америчке Државе нису у рату са јеменским Хутима.

Foto: Profimedia/instagram ursulalolita
Она је на брифингу за новинаре рекла да су амерички напади на јеменске милитанте били "искључиво одбрамбене природе", преноси Ројтерс.
- Ми нисмо у рату са Хутима. Они су ти који настављају да лансирају крстареће и противбродске ракете на невине људе. Оно што радимо са нашим партнерима је самоодбрана - поручила је Синг.
Раније данас, САД су извеле нови напад на противбродске ракете јеменских милитаната Хута, а војни званичници саопштили су да је реч о "превентивним нападима" јер су Хути наводно припремали нови напад на комерцијалне и ратне бродове у Црвеном мору.
Реч је о петом нападу САД на јеменске милитантне у последњих недељу дана, а напади су уследили након што су Хути гађали комерцијалне бродове у Црвеном мору у знак протеста против израелске офанзиве на Појас Газе.
Америчка војска је и претходне ноћи извела нови талас ракетних удара са бродова и подморница на локације у Јемену које контролишу Хути, који су претходно преузели одговорност за напад на амерички теретни брод "Генко Пикарди".
Хути су раније саопштили да неће оклевати да циљају све мете које су претња арапском свету и Црвеном мору са "легитиним правом да бране Јемен и наставе подршку над угњетеним Палестинцима".
Јеменска група је истакла да неће одустати од подршке Палестинцима и да их од тога не може одвратити ни то што су их Сједињене Америчке Државе поново уврстиле на листу глобалних терористичких организација.
БОНУС ВИДЕО: КРЗНЕНИ ЧЛАН РУСКЕ АРМИЈЕ - Пас Жужик помаже противваздушној јединици руске војске
Препоручујемо

БИВШИ АМЕРИЧКИ ГЕНЕРАЛ О СПОРАЗУМУ: Трампов план је да се Украјина преда Русији
БИВШИ командант америчке војске у Европи, пензионисани генерал Бен Хоџес, изјавио је да Трампов план за мир у Украјини значи њену „предају“ Русији.
18. 03. 2025. у 11:53

РОДИТЕЉИ ПОГИНУЛЕ ДЕЦЕ ФОРМИРАЛИ ЖИВИ ШТИТ: Не дозвољавају да се тела однесу на обдукцију
РОДИТЕЉИ који су у пожару изгубили своју децу у дискотеци "Пулс" у Кочанима не дозвољавају да се тела настрадалих однесу на додатну обдукцију у Скопље, тражећи да им се одмах предају како би припремили сахране, јавља Плусинфо.
16. 03. 2025. у 19:40

МАРШАЛОВА ПОСЛЕДЊА ЖЕЉА Унук Јошка открио: Тито би живео још најмање ПЕТ година да није донео једну одлуку
ДОЖИВОТНИ председник СФРЈ Јосип Броз Тито живео би још најмање неколико година да је пристао да му словеначки доктори одсеку ногу коју је већ захватила гангрена.
18. 03. 2025. у 08:56
Коментари (0)