"ТО ЈЕ ПОТВРДА ДА ЈЕ РУСИЈА У ПРАВУ: Захарова о токсичној реакцији Сједињених Држава

Ђорђе Грмуша
Ђорђе Грмуша

19. 01. 2024. у 20:21

ТОКСИЧНА реакција Вашингтона на став Москве о разговорима о стратешкој стабилности служи као потврда да је Русија у праву, навела је данас портпаролка руског Министарства спољних послова Марија Захарова.

ТО ЈЕ ПОТВРДА ДА ЈЕ РУСИЈА У ПРАВУ: Захарова о токсичној реакцији Сједињених Држава

Фото: ЕПА

Она је коментарисала критике Пранаја Вадија, вишег директора за контролу наоружања, разоружања и неширења оружја у Савету за националну безбедност у администрацији председника САД Џозефа Бајдена, пренео је ТАСС.

- Таква токсична реакција Вашингтона поново потврђује да смо у праву када чврсто бранимо интересе Русије. Наставићемо да се чврсто руководимо принципијелним приступима које је изнео руски министар спољних послова Сергеј Лавров - поручила је Захарова у саопштењу.

Вади је у четвртак изјавио да би природа безбедносне претње коју представља Северна Кореја могла драстично да се промени у наредној деценији као резултат њене сарадње са Русијом која је без преседана, пренео је Ројтерс.

- Оно што видимо између Русије и Северне Кореје је ниво сарадње у војној сфери без преседана - рекао је Вади у вашингтонском Центру за стратешке и међународне студије.
 

БОНУС ВИДЕО: КРЗНЕНИ ЧЛАН РУСКЕ АРМИЈЕ - Пас Жужик помаже противваздушној јединици руске војске

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РОДИТЕЉИ ПОГИНУЛЕ ДЕЦЕ ФОРМИРАЛИ ЖИВИ ШТИТ: Не дозвољавају да се тела однесу на обдукцију

РОДИТЕЉИ ПОГИНУЛЕ ДЕЦЕ ФОРМИРАЛИ ЖИВИ ШТИТ: Не дозвољавају да се тела однесу на обдукцију

РОДИТЕЉИ који су у пожару изгубили своју децу у дискотеци "Пулс" у Кочанима не дозвољавају да се тела настрадалих однесу на додатну обдукцију у Скопље, тражећи да им се одмах предају како би припремили сахране, јавља Плусинфо.

16. 03. 2025. у 19:40

ШОУ У ЗАГРЕБУ: Дали јој отказ јер је пуштала српске цајке - сад морају да плате 70.000 € и да је врате на посао

ШОУ У ЗАГРЕБУ: Дали јој отказ јер је пуштала српске "цајке" - сад морају да плате 70.000 € и да је врате на посао

СУД у Загребу донео је неправоснажну пресуду којом запослену на бензинској пумпи Тифон враћа на посао, уз обавезу послодавца да јој исплати све неисплаћене зараде у износу од 45.000 евра и судске трошкове у износу од 14.000 евра.

17. 03. 2025. у 17:54 >> 17:55

Коментари (0)

Игнорисање пушачког кашља може бити ризично – сазнајте зашто