КУЛЕБА КИВАН НА НАТО: Северна Кореја ефикаснији партнер Русији, него Запад Украјини (ВИДЕО)

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

24. 01. 2024. у 01:09

УКРАЈИНСКИ министар спољних послова Дмитро Кулеба изјавио је данас да одбрамбена индустрија западних земаља није у стању да произведе довољне количине артиљеријске муниције која је потребна Кијеву, додавши да је Северна Кореја ефикаснији партнер Русији, него Запад Украјини.

КУЛЕБА КИВАН НА НАТО: Северна Кореја ефикаснији партнер Русији, него Запад Украјини (ВИДЕО)

Фото Танјуг/АП

-Сви војници и официри наводе да је Русија надмоћнија по количини расположиве артиљеријске муниције, између осталог, због тога што добија помоћ из Северне Кореје. Колико год то смешно звучало, изгледа да је Северна Кореја ефикаснији партнер Русији него што су пријатељи који нас снабдевају артиљеријском муницијом за Украјину. То је смешно. И мора да се промени, рекао је Кулеба у интервјуу за немачки "Велт".

Он је навео да су ЕУ, НАТО и појединачне владе за повећање производње оружја, међутим, како каже, када треба да се донесу конкретне одлуке, западне земље се "даве у бескрајним дискусијама".

-Проблем је што немамо времена за то. Морамо да пливамо, рекао је шеф украјинске дипломатије.

Он је поручио да верује у украјинске оружане снаге, али је истакао да је проблем у томе што ће одбрана фронта без довољно артиљеријске муниције донети много више жртава.

-Зато захтевамо, молимо, преклињемо и инсистирамо да се производња повећа како би се на фронт испоручило више артиљеријске муниције, рекао је Кулеба.

Према његовим речима, најбољи начин да се осигура безбедност Немачке и других европских земаља јесте да се Украјини обезбеди све што јој је потребно за победу и ослобађање окупираних територија.

-Русија ће напасти НАТО државу. Не знам да ли ће то одмах бити Немачка, али сам сигуран да је, ако Русија победи у Украјини, што нећемо дозволити, следећи корак против НАТО-а. И чим је нападнута чланица НАТО-а, Немачкој ће бити веома тешко да остане ван сукоба, рекао је Кулеба.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО - ШОЈГУ ИЗНЕО ПОДАТКЕ О КОНТРАОФАНЗИВИ Украјина изгубила 125.000 војника и 16.000 комада војне технике

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСКИ ВОЈНИ СТРУЧЊАК: Један удар орешника и сармата може да уништи читав НАТО у Европи

РУСКИ ВОЈНИ СТРУЧЊАК: Један удар "орешника" и "сармата" може да уништи читав НАТО у Европи

КОМБИНОВАНО лансирање ракетних система „сармат“ и „орешник“ способно је да неутралише целу војну инфраструктуру Северноатлантске алијансе у Европи, рекао је за руске медије Александар Степанов, војни стручњак Института за право и националну безбедност Руске председничке академије за националну економију и јавну управу (РАНХЕГА).

13. 05. 2026. у 12:29

НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ! Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији

"НЕ МОЖЕМО ДА ПОБЕДИМО, ПРЕЈАКИ СУ!" Путинов човек изненадио изјавом на руској државној телевизији

ПОЗНАТИ руски редитељ и пропагандиста Карен Шахназаров рекао је да Русија не може да победи Украјину, да је противник прејак и да је у интересу Русије да што пре оконча рат.

11. 05. 2026. у 19:09

Коментари (0)

МИСЛИО САМ ДА СУ МИ ПРИЈАТЕЉИ: Дарко Лазић разочаран у колеге - Толико су мали у мојим очима